× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Pielęgnacja skóry>>Czy warto stosować peelingi do twarzy?
peelingi do twarzy
Pielęgnacja skóry

Czy warto stosować peelingi do twarzy?

Peelingi do twarzy wykonywane regularnie mają zbawienny wpływ na cerę. To zabieg upiększający, rozświetlający i wygładzający. W niniejszym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto stosować peelingi do twarzy. Zachęcamy do lektury.

Powody dla których warto wykonywać peeling twarzy

Dzięki stosowaniu peelingów do twarzy pozbywamy się martwego naskórka, zanieczyszczeń oraz nadmiaru sebum w porach. Tym samym skóra staje się miękka i lepiej wchłania kosmetyki nawilżające. Już wykonanie jednego peelingu sprawi, że poczujemy pod palcami miękką i delikatną skórę. Należy podkreślić, że nadmiar sebum, którego nie usuniemy, jest przyczyną powstawania zaskórników oraz wykwitów ropnych, dlatego tak ważne jest by wykonywać regularnie peelingi. Poza tym martwy naskórek blokuje wchłanianie kosmetyków pielęgnacyjnych, przez co skóra może być przesuszona.

Peelingi do twarzy oraz ciała stymulują przepływ krwi, dotleniają skórę oraz złuszczają ją, dlatego do matowej i szarej cery sprawdzą się idealnie. Najlepszy efekt uzyskamy, jeśli peelingiem wykonamy delikatny masaż ruchami kolistymi. Cera po takim peelingu będzie rozjaśniona.

Dzięki peelingowi pozbywamy się zanieczyszczeń, brudu, odblokowujemy pory z nadmiaru sebum. W ten sposób dokładnie oczyszczona cera lepiej wchłania kosmetyki pielęgnacyjne. Często peeling jest wykonywany jako wstęp do zabiegów w profesjonalnych salonach kosmetycznych.

Peelingi do twarzy – jaki rodzaj wybrać, żeby cieszyć się piękną cerą?

Peelingi do twarzy https://gemini.pl/kategoria/kosmetyki/do-twarzy/peelingi-do-twarzy dzielą się ze względu na czynniki złuszczające, takie jak: drobinki, kwasy, enzymy i inne substancje. Stosuje się je zależnie od rodzaju skóry oraz oczekiwań. Najbardziej znane są mechaniczne peelingi do twarzy gruboziarniste lub drobnoziarniste, które ścierają dość inwazyjnie martwy naskórek i dogłębnie oczyszczają cerę. Te pierwsze sprawdzą się przy cerze tłustej, a te drugie przy normalnej i delikatnej. Peelingów mechanicznych należy unikać przy problemach z trądzikiem, gdyż mogą one zaognić zmiany skórne. Peeling enzymatyczny oczyszcza skórę za pomocą aktywnie działających enzymów (np. papainy, kreatoliny lub bromelainy). To idealne rozwiązanie dla cery naczyniowej, podatnej na podrażnienia oraz dla cery trądzikowej. Peelingi do twarzy kwasowe rozpuszczają martwy naskórek przy wykorzystaniu np. kwasu mlekowego, migdałowego, pirogronowego. Ten rodzaj peelingu najlepiej wykonać w gabinecie kosmetycznym. Należy zwrócić uwagę na to, żeby peelingi do twarzy wykonywać na noc, a nie na dzień. Udowodniono, że około godziny 22 skóra zaczyna się regenerować. Dlatego najlepiej peeling wykonać podczas wieczornej kąpieli. Najlepsze efekty uzyskamy, gdy po peelingu nałożymy na twarz kilka kropel serum i ulubiony krem lub maskę regenerującą.

Podsumowując, regularne stosowanie peelingów do twarzy ma na nią zbawienny wpływ. Oczyszczają ją z zanieczyszczeń, rozjaśniają, odblokowują pory. Dzięki temu można cieszyć się zdrową, miękką i delikatną cerą.