Depilacja laserowa to innowacyjna metoda polegająca na trwałym usuwaniu niechcianego owłosienia. Wykonana w sposób odpowiedni zapewnia efekt gładkiej i zadbanej skóry na lata. Przygotowując się do depilacji laserowej należy do zabiegu wykluczyć kilka przeciwwskazań. Czy do nich należy opalanie natryskowe? Oto wskazówki.
Opalanie natryskowe – czym jest?
Opalanie natryskowe to nowoczesna technika opalania skóry, która polega na odpowiednim nałożeniu mgiełki opalającej. Barwi ona powierzchnię naskórka, która jednocześnie wykazuje właściwości nawilżające. Zabieg natryskowego opalania polega na wywołaniu reakcji chemicznej między nakładanym produktem, a aminokwasami skóry. Warto podkreślić, że opalanie natryskowe cechuje się dużą popularnością, nie tylko ze względu na łatwą dostępność, ale również z powodu rzadkich sytuacji alergicznych, co oznacza, że może być stosowana przez duży procent osób.
Warto podkreślić, że metoda opalania natryskowego popularna jest również ze względu swój wysoki poziom bezpieczeństwa. Oznacza to, że z opalania natryskowego mogą korzystać osoby będące posiadaczami jasnego fototypu skóry, dla których tradycyjne opalanie może skutkować poparzeniami.
Decydując się na opalanie natryskowe warto dzień wcześniej w pielęgnacji domowej wykonać peeling ciała, a także depilację. Ponadto tuż przed opalaniem skóra musi być sucha oraz czysta co oznacza, że nie należy na nią nakładać żadnych produktów kosmetycznych.
Depilacja laserowa
Depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie to innowacyjny sposób trwałego usuwania owłosienia, która wykorzystuje skupioną wiązkę światła. W kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną, która przyczynia się do trwałego uszkodzenia struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu włosa. Dzięki temu pierwsze efekty redukcji owłosienia zauważalne są po upływie 10-14 dni od momentu przeprowadzenia zabiegu.
Warto podkreślić, że w trakcie wykonywania zabiegów depilacji laserowej we Wrocławiu i Warszawie włosy z każdym zabiegiem ulegają redukcji, ponadto osłabia się ich struktura, a także spowalnia się ich proces wzrostu.
Wskazania
- ciemne, wyraźnie widoczne włoski;
- podrażnienia skóry w wyniku depilacji metodami tradycyjnymi;
- zapalenia mieszków włosowych;
- wrastające włoski;
- hirsutyzm.
Przeciwwskazania
- mocno opalona skóra;
- ciąża;
- nowotwory;
- choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry;
- samoopalacz, bronzery;
- włosy siwe;
- zaburzenia krzepliwości krwi;
- epilepsję (padaczka);
- metalowe implanty w organizmie;
- karmienie piersią;
- choroby autoimmunologiczne;
- zaburzenia hormonalne;
- tatuaż (w miejscu zabiegu);
- makijaż permanentny, botoks, kwas hialuronowy (w miejscu zabiegu);
- mocne peelingi skóry;
- bliznowce;
- cukrzyca;
- żylaki (zaawansowane stadium).
Depilacja laserowa a opalanie natryskowe
Opalanie natryskowe podobnie jak tradycyjne, zmniejsza przepuszczalność światła lasera do wnętrza skóry. Brązowy czyli opalony naskórek może być barierą dla wiązki światła emitowanej przez urządzenie przez co może osłabić efektywność zabiegu. Dodatkowo warto podkreślić, że intensywnie opalona skóra może przyczynić się do ryzyka powstawania poparzeń naskórka przy wykonywaniu zabiegów depilacji laserowej.