Depilacja laserowa to proces, który polega na użyciu lasera, którego zadaniem jest emitowanie wiązki światła o określonej długości fali. Pozwala ona na usunięcie owłosienia w sposób trwały z pożądanych miejsc na ciele. Jest to proces, który znacznie odróżnia się od innych metod usuwania owłosienia takich jak golenie się maszynkami, ostrzami, czy nawet woskiem – jest to proces nieodwracalny. Dochodzi do pochłaniania wyżej opisanej wiązki światła przez melaninę, która znajduje się w skórze. Pochłania ona energie na zasadzie termolizy – następnie będzie dochodzić do uszkodzenia cebulki produkującej właśnie włosy. Uszkodzona cebulka nie będzie mogła produkować włosów co przełoży się na ich brak. Wizytę w salonie kosmetycznym można umówić bezpośrednio na stronie Depilacja.pl.
Laser laserowi nie równy?
Każdy laser posiada lekko różniące się od siebie cechy, jednak to one robią często różnicę. Do najbardziej popularnych należą:
-Laser Nd:YAG – przeznaczony do ciemnej skóry laser neodymowojagowy charakteryzuje się słabsza absorpcją melaniny, której jest dużo w skórze ciemnej. Jest przez to dla niej bezpieczny i do niej przeznaczony – nie zda egzaminu przy skórze jasnej.
-Laser Alexandrite – przeznaczony dla oliwkowej skóry posiadający większą długość fali (choć nie aż tak jak poprzednik) dzięki czemu jest wysoce uniwersalny. Jest dość delikatny stąd wykorzystywany tylko w skórach nie posiadających dużej ilości uporczywych włosów
-Laser diodowy – przeznaczony dla jasnej i średniej skóry. Jego cechą charakterystyczną jest fakt, iż łączy on mniejsze i większe długości fali dzięki czemu dobrze absorbuje melaninę, ale też nie uszkadza skóry będąc dla niej bardzo bezpieczny
-Laser rubinowy – przeznaczony tylko dla bardzo jasnej skóry posiadający duży poziom absorpcji melaniny z tego względu, że jest jej bardzo mało w jasnej skórze. Usunięcie jasnych włosów będzie z nim możliwe.
Podsumowanie
Depilacja laserowa to bardzo dobry sposób na usunięcie owłosienia. Jednak aby to uczynić idealnie, należy poddać się kilku seriom ( z reguły od 3 do 6) aby trafić na fazę wzrostu mieszków włosowych, gdyż tylko w niej ich uszkodzenie będzie decydowało o zahamowaniu wzrostu włosów.