× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Uroda>>Czy warto zdecydować się przeszczep włosów?
przeszczep włosów
Uroda

Czy warto zdecydować się przeszczep włosów?

Piękne i zdrowe kosmyki to z pewnością atrybut każdego mężczyzny i każdej kobiety. Niemniej jednak nie każda osoba może się nimi odpowiednio cieszyć. Okazuje się, że zarówno panie jak i panowie poświęcają pielęgnacji swoich kosmyków ogromną uwagę. Wobec tego coraz częściej ich półki zapełniają maseczki do włosów, olejki i sera. Zdarza się jednak, że pomimo tak rzetelnej i solidnej pielęgnacji, kosmyki w dalszym ciągu są mocno osłabione i po prostu zaczynają wypadać. Co gorsza tworzą się wyraźne prześwity, a to nie prezentuje się zbyt estetycznie. Cała fryzura traci swoją objętość i piękny wygląd, co doprowadza do powstania kompleksów. Wobec tego kiedy warto rozważyć przeszczep włosów?

Kiedy warto rozważyć przeszczep włosów?

Przeszczep włosów Bielsko Biała to idealne rozwiązanie w momencie, kiedy wyraźnie widzimy oznaki tego, że nasza fryzura straciła swoją dawną objętość i nie prezentuje się już zbyt dobrze. Dzięki takiemu zabiegowi w prosty i szybki sposób można skutecznie zamaskować prześwity, a także nawet zakryć i zniwelować pierwsze oznaki łysienia. Co więcej, zabieg ten jest również polecany osobom, które borykają się z różnymi chorobami lub straciły włosy w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Dobrze sprawdzi się on również u wszystkich tych osób, które borykają się z problemem cienkich i pozbawionych objętości kosmyków. Wówczas mogą one skutecznie zagęścić fryzurę i sprawić, że będzie się ona prezentowała jeszcze lepiej.

Dlaczego włosy wypadają?

Okazuje się, że problem wypadania włosów jest niezwykle powszechny. Co więcej, z biegiem czasu może on znacznie przybrać na sile, wówczas staje się on bardziej skomplikowany. Wypadnie włosów najczęściej spowodowane jest niedoborem witamin i minerałów lub problemami z hormonami. Niemniej jednak nie można zapomnieć o poważnej chorobie jaką jest łysienie plackowate. To właśnie ono odpowiada za całkowitą uratę włosów w określonym miejscu. Dodatkowo może być to również związane z łysieniem androgenowym, które stopniowo prowadzi do utraty wszystkich kosmyków.

Czy zabieg przeszczepu włosów jest bezpieczny?

Zabieg przeszczepu włosów jest zabiegiem inwazyjnym. Niemniej jednak wykonywany w profesjonalnej klinice nie stanowi zagrożenia dla pacjenta. Oczywiście warto pamiętać o tym, by bezpośrednio po zabiegu stosować się do wszystkich zaleceń lekarza i odpowiednio pielęgnować skórę głowy. Wówczas znacznie zniwelujemy dyskomfort po zabiegu, a także ryzyko tego, że przeszczep może się po prostu nie przyjąć. Niemniej jednak zabieg jest uważany za bezpieczny.