× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Uroda>>Regulacja brwi – co warto o niej wiedzieć?
brwi
Uroda

Regulacja brwi – co warto o niej wiedzieć?

Nawet jeśli na co dzień niekoniecznie dbamy o perfekcyjny makijaż, warto skupić się na jednym, istotnym elemencie, który dodaje charakteru oraz sprawia, że wyglądamy na wypoczęte i pełne energii. Wbrew pozorom wcale nie chodzi o makijaż oczu. Piękne efekty udaje się uzyskać, jeśli zadbamy o nasze brwi. Wiele osób w ogóle o nich nie pamięta, skupiając się w makijażu na wszystkich innych elementach twarzy – zwłaszcza na oczach i ustach. A to poważny błąd. To brwi, jako kluczowy element oprawy oczu, wpływają na odbiór naszej twarzy. Jak zatem podkreślić je poprzez regulację tak, żebyśmy zawsze prezentowały się perfekcyjnie? Chcecie wiedzieć? Zapraszamy do lektury.

Dlaczego brwi są tak ważne?

Brwi pełnią sporo funkcji. Jedną z nich jest ochrona oczu przed zanieczyszczeniami oraz spływającym po czole potem. Dzięki temu delikatna powierzchnia oka jest mniej narażona na kontakt z drażniącymi substancjami.

Oprócz tego odpowiednio wyglądające brwi wpływają na odbiór całej twarzy. Źle wyregulowane sprawiają, że twarz wydaje się wiecznie zdziwiona lub starsza niż jest w rzeczywistości. Prawidłowy kształt brwi to z kolei szansa na piękny i naturalny wygląd bez większego wysiłku.

Nieprawidłowa regulacja brwi przynosi także inny nieprzyjemny skutek uboczny. Brwi odpowiadają bowiem za znaczącą część mimiki. Z tego względu nieodpowiednie ich wyregulowanie ogranicza możliwości komunikacji niewerbalnej, a twarz traci wyraz i charakter.

Jak regulować brwi – podstawowe metody działania

Brwi można regulować samodzielnie w domu lub z pomocą specjalistki w gabinecie kosmetycznym. Do najpopularniejszych technik zaliczają się regulacja z pomocą:

  • pęsety,
  • wosku,
  • nici.

Pierwsze dwa z wymienionych każda kobieta może wykonać samodzielnie. Nitkowanie brwi powinno być już jednak przeprowadzone przez doświadczoną specjalistkę.

Dla uzyskania optymalnych rezultatów przed przystąpieniem do regulacji, należy określić odpowiedni kształt brwi i następnie ściśle trzymać się go podczas usuwania włosków.

Zabieg usuwania włosków nie należy do specjalnie skomplikowanych i długich. W zależności od zastosowanej techniki może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Jakie skutki uboczne pojawiają się po regulacji brwi? Najczęściej występującym jest oczywiście podrażnienie skóry, zwłaszcza po depilacji włosków woskiem. Skóra może być zaczerwieniona, nierzadko pojawiają się na niej obrzęk oraz stany zapalne.

Jak sobie z tym poradzić?

Sposoby na zmniejszenie obrzęku po usuwaniu włosków

Obrzęk i zaczerwienienie po usunięciu włosków są czymś zupełnie normalnym, dlatego nie trzeba się specjalnie niepokoić, gdy się pojawią.

Warto jednak od razu zastosować środki kojące oraz zmniejszające zaczerwienienie skóry – przede wszystkim dla własnego komfortu.

Do najpopularniejszych preparatów zaliczają się środki z aloesem. Dlaczego akurat one? Aloes to niezwykła roślina o szeregu prozdrowotnych i urodowych zastosowań. Działa przeciwbólowo, łagodząco, a przy tym pomaga w regeneracji podrażnionej skóry. W efekcie zmniejszamy nieprzyjemne objawy, a skóra szybciej wraca do optymalnej kondycji.

Jeśli obrzęk i stan zapalny nie ustępuje, warto zastosować przeciwzapalne maści, np. Hydrokortyzon, wspierające w leczeniu chorób skóry oraz alergii. W przypadku gdy produkty tego typu nie pomagają, a podrażnienie skóry nie ustępuje albo wręcz nasila się, należy udać się do lekarza, który zaordynuje dalsze leczenie.

Piękne brwi – oprawa dla zwierciadła duszy

Odpowiednio wyregulowane brwi stanowią podstawę dla każdego makijażu. Warto zatem zadbać o to, żeby zawsze wyglądały dobrze. Jeśli nie jesteśmy zadowolone z ich koloru, oprócz samej regulacji, można także pokusić się o zrobienie henny lub regularne malowanie brwi.

Podkreślenie ich nadaje charakteru, otwiera oko i sprawia, że zaczyna ono wyglądać pięknie i młodzieńczo.

Kosmetyków do brwi jest naprawdę sporo, niejednokrotnie jednak wystarcza po prostu lekko je podkreślić cieniem do brwi oraz przeczesać szczoteczką. Jeśli wcześniej nadamy im odpowiedni kształt, efekt będzie na tyle dobry, że nie będziemy potrzebowały dodatkowego makijażu, żeby wyglądać na wypoczęte i naturalnie piękne.

Taki makijaż to rozwiązanie wręcz idealne na błogie i przyjemne wakacje bez nadmiernego make-up’u.

***

Szukasz sposobu na regenerację i ukojenie podrażnionej skóry? Wejdź na stronę NajlepszyAloes.pl, na której znajdziesz szereg wskazówek od ekspertów, jak prawidłowo i łatwo dbać o dobrą kondycję Twojej skóry, bez stosowania skomplikowanych preparatów.