× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Informacje i porady>>Jak zwalczyć kompleks odstających uszu?
Odstające uszy - Derm Estetyka
Informacje i porady

Jak zwalczyć kompleks odstających uszu?

Uszy to z pozoru niewielki fragment naszego ciała, który potrafi istotnie wpływać na wygląd i zarys naszej twarzy i nasz odbiór. Małe i przylegające do czaszki uszy od dawna uważane są za zdecydowanie bardziej atrakcyjne, niż duże, mocno odstające i rzucające się w oczy małżowiny uszne. Zbyt duży kąt odstawania uszu może być, więc przyczyną ogromnych kompleksów i obniżonej samooceny. Z tego powodu jednym z najpopularniejszych zbiegów z zakresu chirurgii plastycznej jest korekta odstających uszu. Niestety minusem tego zabiegu jest jego dość wygórowana cena, która waha się w przedziale od 3 do 6 tys. złotych, w zależności od miejsca, w którym jest wykonywany. W dzisiejszym tekście przybliżymy Ci szczegóły, którymi charakteryzuje się ten zabieg pozwalający pozbyć się kompleksu odstających uszu.

Czym dokładnie jest zabieg korekty uszu?

Plastyka uszu to zabieg, który charakteryzuje się małą inwazyjnością i dużą skutecznością. Pozwala on na poprawę deformacji powstałych w przebiegu życia płodowego lub w wyniku zdarzeń losowych, wypadków i chorób. Zabieg, taki jak operacja plastyczna uszu polega na wycięciu skóry tusz za uchem, a następnie odpowiednim wymodelowaniu chrząstki w pobliżu grobelki. W ten sposób możemy manipulować odległością, w jakiej małżowina znajduje się względem czaszki.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Korekta odstających uszu to zabieg, który wykonuje się ze względów emocjonalnych oraz estetycznych, by pozbyć się kompleksów i poczuć lepiej w „swojej skórze”. Defekt ten nie ma żadnego wpływu na nasze zdrowie. Korekta uszu może być przeprowadzona u każdej osoby dorosłej, która źle czuje się ze wglądem swoich uszu oraz u dzieci, które ukończyły minimum 6 rok życia. Wcześniej jest to niemożliwe z powodu stałego wzrostu i zmian w obrębie małżowiny usznej, co powoduje nieskuteczność zabiegu. Dodatkowo bardzo ważne jest, by decyzja o poddaniu się korekcie byłą świadomym wyborem dziecka.

Korekta odstających uszu w Derm Estetyka Gdynia

Jak wygląda przebieg zabiegu korekty uszu?

Zabieg trwa około 1-1,5 godziny i zazwyczaj jest on przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu pacjent wraca do domu tego samego dnia, w którym odbył się zabieg. Może się jednak okazać, że z uwagi na brak współpracy ze strony małego pacjenta będzie konieczne skorzystanie ze znieczulenia ogólnego.

Pierwszym etapem korekty odstających uszu jest wykonanie niewielkiego nacięcia skóry w tylnej części ucha. Następnie lekarz prowadzący modeluje chrząstkę ucha do odpowiedniego kształtu i nadaje jej pożądane położenie. Na koniec w miejscu cięcia zakładane są cienkie szwy, które zdejmuje się po upływie dwóch tygodni.

Jakie są zalecenia pozabiegowe w przypadku operacji plastycznej uszu?

Korekta uszu to bezpieczna i małoinwazyjna procedura, jednak tak jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego wymaga przestrzegania pewnych zaleceń pozabiegowych. Z uwagi na możliwość odczuwania bólu w pierwszych dniach po korekcie warto zaopatrzyć się w ogólnodostępne środki przeciwbólowe. Zaleca się również, by w pierwszych dniach po zabiegu nie opuszczać głowy poniżej poziomu serca. Niezbędne jest również unikanie pokarmów wymagających dłuższego żucia, a w trakcie pierwszej nocy po zabiegu zaleca się spanie na trzech miękkich poduszkach. Dla zachowania jak najlepszych efektów zabiegu zaleca się również noszenie specjalnej opaski przez 4 tygodnie po zabiegu.

Zabieg korekty uszu to szansa na trwałe pozbycie się problemu odstających uszu i możliwość zapomnienia o męczących nas kompleksach. Mimo swojej dosyć wysokiej ceny jest to zabieg, który może zmienić nasze życie, dlatego warto jest rozważyć jego przeprowadzenie.