× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Informacje i porady>>Zwolnienie lekarskie — konsultacja przez internet
zwolnienie lekarskie
Informacje i porady

Zwolnienie lekarskie — konsultacja przez internet

Wydaje się, że nie ma takiego człowieka, który chociaż raz nie poszedłby na zwolnienie lekarskie, znane wszystkim jako L4. Problemy ze zdrowiem zdarzają się każdemu i często mogą nie pochodzić z naszej winy, ale być sumą nieszczęśliwych zdarzeń. Zima jest okresem, który sprzyja chorobom, więc niektórzy trafiają do łóżek oczekując “lepszego jutra”. Zwolnienie również jest obowiązkowe, gdy zwichniemy, skręcimy czy złamiemy kończynę. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie są zalety internetowej konsultacji, w celu otrzymania takiego zwolnienia.

Konsultacja internetowa to oszczędność czasu

Problemy ze zdrowiem przejawiają się w najróżniejszy sposób. Często jest tak, że rano budzimy się z potężnym bólem głowy gardła, może być to nawet nieprzespana noc połączona z problemami żołądkowymi. Trudno jest o to, żeby pójść do pracy w takim stanie. Nie dość, że byłoby to nieodpowiedzialne patrząc na nasze zdrowie, to byłoby to też spore zagrożenie dla współpracowników, którzy mogliby trafić również na zwolnienie. Okazuje się, że L4 jest jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji, ale przecież nie zawsze jest taka możliwość, żeby się osobiście stawić kolejnego dnia. Może nam na to nie pozwalać zdrowie, a przyczyna może być też mniej pozorna – nie mieć prawa jazdy, by dojechać, czy też mieszkać z daleka od przychodni bądź szpitala.

Zdecydowanie się na internetową konsultację z lekarzem sprawi, że można leżeć wygodnie w łóżku i w spokojny sposób wytłumaczyć specjaliście, na czym polega problem. Jeżeli okaże się, że objawy są poważne, to zwolnienie będzie wypisane natychmiastowo. Taka praktyka nie jest jeszcze popularna, ponieważ można zobaczyć na korytarzach w przychodniach masę osób, które są chore i muszą swoje odstać w kolejce.

Otrzymanie zwolnienia lekarskiego przez internet daje dużo komfortu

Poza oszczędnością czasu, o której wyżej już wspomnieliśmy, konsultacja internetowa jest po prostu wygodniejsza. Choroba potrafi rozłożyć nawet najsilniejszego człowieka, a niektóre choroby wymagają tego, żeby leżeć tylko i wyłącznie w naszym łóżku. Każdy z nas korzysta z nowoczesnego smartfona czy też komputera, więc nie ma żadnego problemu z korzystaniem z takiej wizyty.

Porozmawianie z lekarzem o swoim stanie zdrowia przez internet ma jeszcze inną, równie dużą zaletę – otrzymanie internetowej recepty. Każdy z nas przyzwyczaił się do tego, że otrzymuje duży blankiet, który musi zrealizować w aptece. Wydaje się jednak, że recepta online jest wygodniejsza i nie trzeba już osobiście stawić się u lekarza, by ją odebrać. To łatwiejsze nie tylko dla pacjenta, ale również i dla samego specjalisty. Dzięki temu cała procedura zbadania pacjenta, postawienia diagnozy oraz wydanie recepty będzie łatwiejsza i szybsza.