× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Uroda>>Lifting twarzy i ciała bez użycia skalpela
lifting twarzy
Uroda

Lifting twarzy i ciała bez użycia skalpela

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu lifting twarzy był wykonywany w ramach operacji plastycznej i wiązał się z długim okresem rekonwalescencji oraz ryzykiem powikłań. Nowoczesna technologia pozwoliła jednak na opracowanie znacznie mniej inwazyjnych metod wygładzania zmarszczek oraz redukcji pozostałych zmian skórnych. Gabinety medycyny estetycznej oferują dziś łagodne, lecz niezwykle skuteczne zabiegi na twarz i ciało, takie jak lifting z wykorzystaniem lasera, ultradźwięków czy też iniekcji kwasu hialuronowego.

Jaki efekt możemy uzyskać, wykonując lifting twarzy?

Gdy około 20. roku życia osiągamy fizyczną dojrzałość, włókna kolagenowe w naszym organizmie zaczynają stopniowo zanikać. W połączeniu z niedoborem elastyny w komórkach, skutkuje to utratą rozciągliwości tkanki łącznej, czyli po prostu wiotczeniem skóry. To właśnie wtedy zauważamy pierwsze zmarszczki, przebarwienia i inne niepokojące zmiany, świadczące o postępującym procesie starzenia. Owal twarzy ulega zniekształceniu: policzki opadają, dolina łez się pogłębia, a skóra szyi stopniowo coraz bardziej poddaje się prawu grawitacji. Dodatkowo zauważamy coraz liczniejsze i głębsze zmarszczki: pogłębione bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki na czole (m.in. tzw. lwią zmarszczkę), zmarszczki pod oczami (tzw. kurze łapki) itd. Odpowiednio dobrany lifting pozwala pozbyć się tego typu niedoskonałości. Dodatkową zaletą nieinwazyjnych metod ujędrniania skóry z zakresu medycyny estetycznej jest praktycznie natychmiastowy efekt oraz brak konieczności odbycia rekonwalescencji po zabiegu.

Metody wykonywania liftingu twarzy

Klinice Miracki w Warszawie lifting twarzy i ciała jest wykonywany za pomocą wielu preparatów i różnorodnych metod, dobieranych w zależności indywidualnych potrzeb i preferencji pacjenta. W gabinetach pracują uznani i doświadczeni lekarze medycyny estetycznej, którzy korzystają z najnowocześniejszych sprzętów medycznych, takich jak lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico. Za ich pomocą możliwe jest przeprowadzenie liftingu twarzy, szyi i dekoltu, a także odnowa biologiczna powierzchni dłoni, usuwanie melasmy oraz przebarwień. Laseroterapia jest jedną z najbardziej popularnych metod zabiegowych, co potwierdzają rzesze zadowolonych pacjentów.

Lifting ultradźwiękowy przeprowadza się za pomocą urządzeń zaprogramowanych w technologii HIFU (High Intensity Focused Ultrasound). W Klinice Miracki w Warszawie korzysta się z najnowocześniejszego sprzętu medycznego o nazwie Ultraformer III. Dzięki wymiennym głowicom, urządzenie to działa na różnych częstotliwościach, docierając zarówno do płytkich, jak i głębokich warstw skóry. Celem terapii ultradźwiękowej jest wywołanie mikrouszkodzeń skóry i pobudzenie procesów regeneracyjnych w komórkach. Dodatkowym efektem zabiegu jest wywołanie zwiększonej produkcji kolagenu w tkankach.

Kolejną alternatywą są zabiegi z wykorzystaniem nici liftingujących. Wykonuje się je w nieco bardziej inwazyjny sposób (z naruszeniem ciągłości skóry), jednak osiągane w ten sposób efekty są długotrwałe, natychmiastowe i spektakularne. Lekarz medycyny estetycznej używa cienkiej kaniuli w celu wprowadzenia odpowiednio dobranych nici płytko pod skórę pacjenta. Obszary zabiegowe to twarz, szyja lub dekolt. Dzięki zastosowaniu nici liftingujących, możliwe jest podniesienie linii brwi, poprawa owalu twarzy, uniesienie policzków czy korekta linii żuchwy.

Innym zabiegiem iniekcyjnym jest lifting wolumetryczny. Procedura polega na ostrzykiwaniu obszaru zabiegowego kwasem hialuronowym, za pomocą cienkiej i precyzyjnej igły. Celem zabiegu jest rozprowadzenie substancji aktywnej równomiernie pod skórą pacjenta i uzyskanie efektu wygładzenia oraz dogłębnego nawilżenia tkanek. Wykorzystanie kwasu hialuronowego jest wyjątkowo bezpieczne (nawet dla osób o wrażliwej skórze i alergików), ponieważ substancja ta jest naturalnym elementem ludzkich tkanek.

Szczegółowe informacje na temat zabiegów liftingujących znajdują się na stronie internetowej https://klinikamiracki.pl.