× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Uroda>>Popularne zabiegi medycyny estetycznej
Zabieg medycyny estetycznej wykonywany w Klinice Genesis
Uroda

Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Wiele kobiet, a także mężczyzn, podejmuje się różnych zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki nim możemy zwalczyć swoje kompleksy oraz poprawić wygląd i samopoczucie. W tym artykule przeczytasz o zabiegach medycyny estetycznej, które cieszyły się dużą popularnością w minionym roku, a także o tym jakie korzyści ze sobą niosą i w jaki sposób przebiegają.

Gabinety medycyny estetycznej

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się miejsca, takie jak medycyna estetyczna – Klinika Genesis, mieszcząca się pod adresem Józefa Korzeniowskiego 39, 30-214 Kraków (Tel: 690 070 790), w których możemy wykonać różnego rodzaju korekty naszego ciała. Podczas rozmowy z jednym z pracowników tej placówki, dowiedzieliśmy się jakie zabiegi medycyny estetycznej wybierały klientki w 2020 roku.

Zabieg usunięcia poduszek Bichata

„Poduszki Bichata” są naturalnie występującymi strukturami tłuszczowymi, które mieszczą się wewnątrz policzków i mają wpływ na odpowiedni kontur twarzy. Zbyt pyzata twarz to rezultat zbyt wydatnych „poduszek Bichata”. Jeśli mamy problem ze zbyt dużymi policzkami, możemy podjąć się zabiegu usunięcia poduszek Bichata. W ten sposób uzyskamy trwały i natychmiastowy efekt wyszczuplenia twarzy. Im bardziej mamy uwydatnione policzki, tym większy i bardziej spektakularny rezultat otrzymamy.

Korzyści z wykonania zabiegu usunięcia poduszek Bichata:

 • trwały efekt,
 • szybki czas gojenia (mniej więcej tydzień),
 • brak blizn po zabiegu,
 • smukła twarz, która nie wymaga codziennego konturowania.

Jak wygląda zabieg usunięcia poduszek Bichata?

Zabieg ten zazwyczaj wykonuje się w miejscowym znieczuleniu. Jeśli jednak pacjent będzie chciał znieczulenie ogólne, lekarz może mu je podać. Zabieg najczęściej trwa od 40 do 60 minut. Podczas niego chirurg nacina wewnętrzną stronę policzka i usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej. Aby pacjent czuł się bardziej komfortowo, rana jest zszywana rozpuszczalnymi szwami. Nacięcie wykonane w jamie ustnej nie pozostawia widocznych śladów i blizn na zewnętrznej stronie policzków. Dzięki temu, twarz będzie wyglądać naprawdę estetycznie i naturalnie. Zanim jednak pacjent przystąpi do tego zabiegu, musi wykonać kilka zleconych przez medyka badań, by potwierdzić swój stan zdrowia.

HIFU ULTRAcel Q

Należy on do grupy najbardziej skutecznych zabiegów odmładzających. Potocznie jest nazywany bezoperacyjnym liftingiem. W medycynie estetycznej HIFU ULTRAcel Q to bezinwazyjna i najsilniejsza metoda, która ma na celu ujędrnić skórę oraz odpowiednio ją napiąć. W zabiegu wykorzystywane są wiązki fal dźwiękowych mające duży zasięg. Precyzyjna wiązka pozwala dotrzeć do skóry właściwej, tkanki tłuszczowej oraz powięzi mięśniowej, a dzięki temu bezzwłocznie ujędrnia skórę. To ciekawe, że wiązka dociera do takiej samej głębokości, co chirurdzy plastyczni przy liftingu, ale z jedną podstawową różnicą – w zabiegu HIFU ULTRAcel Q lifting jest wykonywany bez użycia skalpela oraz igieł. Zabieg ten pobudza organizm do przebudowy tkanek, golenia i regeneracji. Wspaniałe rezultaty są widoczne już po jednym zabiegu, a w ciągu 2 – 3 miesięcy po nim, efekt się pogłębia. Wygląd skóry po takim liftingu jest jak najbardziej naturalny i utrzymuje się do dwóch lat.

Inne zastosowania i efekty, które może przynieść HIFU ULTRAcel Q:

 • redukcja podwójnego podbródka,
 • uniesienie brwi,
 • uwydatnienie linii żuchwy,
 • ujędrnienie i napięcie brzucha i ramion,
 • podniesienie policzków,
 • ujędrnienie pośladków i ud,
 • odmłodzenie dekoltu,
 • redukcja zmarszczek na czole, szyi, wokół oczu i ust,
 • konturowanie twarzy,
 • lifting zwiotczałej skóry po ciąży i po zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Korzyści z wykonania zabiegu HIFU ULTRAcel Q:

 • redukcja zmarszczek,
 • poprawa elastyczności, gęstości i jędrności skóry,
 • wypełnienie ubytków w skórze,
 • intensywna regeneracja i odżywienie skóry,
 • natychmiastowa poprawa kondycji skóry,
 • zniwelowanie problemu zwiotczałej skóry oraz jej nadmiaru.

Chociaż większości zabiegów skórnych można podejmować się tylko w ściśle określonych porach roku, zabieg HIFU ULTRAcel Q można wykonywać przez cały rok. Nie musimy bać się o wystąpienie przebarwień, z racji tego, że regeneracja skóry zachodzi głęboko.

Zabieg Hifu Ultracel wykonywany w krakowskiej Klinice Genesis

Zabieg SEBACIA

SEBACIA jest innowacyjnym zabiegiem, który ma na celu zwalczenie trądziku. Podczas zabiegu wykorzystuje się mikrocząsteczki złota, które poddane działaniu promieni lasera, wpływają na przebudowę gruczołów łojowych. Dzięki takiemu działaniu, zabieg SEBACIA jest w stanie raz na zawsze uwolnić pacjenta od problemów z trądzikiem. Ten innowacyjny zabieg bezpośrednio działa na przyczynę powstawania zmian trądzikowych. SEBACIA pozwala uleczyć trądzik młodzieńczy oraz dojrzały.

 Co może być przyczyną powstania trądziku?

 • zatkane pory,
 • stan zapalny wywołany przez bakterie,
 • zbytnie pobudzenie gruczołów łojowych i w efekcie nadmierna produkcja łoju,
 • szybki wzrost liczby bakterii lub ich kolonizacja.

Zabieg iniekcji botoksu

Jest to w pełni bezpieczny, małoinwazyjny zabieg o potwierdzonej skuteczności. Ma on szerokie zastosowanie przeciwzmarszczkowe. Podczas zabiegu, do określonych miejsc na twarzy jest podawana niewielka dawka toksyny botulinowej. Pozwala to zlikwidować nieestetyczne fałdy na skórne, które pojawiają się w momencie kurczenia się mięśni.

Jak wygląda zabieg z użyciem botoksu?

Botox, za pomocą strzykawki z cienką igłą, jest wstrzykiwany w parę miejsc na twarzy. Iniekcja botoksu jest jednym z najkrótszych zabiegów medycyny estetycznej, ponieważ trwa zazwyczaj maksymalnie 10 minut. Botox zaczyna działać po kilku dniach od zabiegu, a pełny efekt zostaje osiągnięty do 2 tygodni po iniekcji botoksu. Zabieg ten nie wymaga znieczulenia, ponieważ ból odczuwany podczas zabiegu jest niewielki.

Zabieg z użyciem botoksu w Krakowie

Inne zabiegi medycyny estetycznej

Szczegółowe informacje na temat tych i innych zabiegów medycyny estetycznej, znajdziesz na stronie: https://klinikagenesis.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna, należącej do wspomnianej kliniki medycyny estetycznej z Krakowa.