× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Uroda>>Mezoterapia igłowa – recepta na zdrowy wygląd skóry
Mezoterapia igłowa
Uroda

Mezoterapia igłowa – recepta na zdrowy wygląd skóry

Jeżeli zastanawiasz się jak poprawić kondycję swojej skóry, trwale odświeżyć i odmłodzić twarz – skorzystaj z mezoterapii igłowej w Gdańsku. Ten zabieg kosmetyczny może być stosowany niezależnie od wieku i stanowi najlepszą inwestycję w Twoją urodę! Ze względu na to, że odżywczy koktajl aplikowany jest w głębokie warstwy skóry, a jego skuteczność nie może być porównywana z żadnym kremem czy peelingiem wykonywanym w domowym zaciszu. Mezoterapia igłowa praktykowana jest przez kosmetologów na całym świecie od blisko 50 lat i nadal cieszy się niezmiennym powodzeniem wśród klientek.

Efekt WOW!

Mezoterapia igłowa w Gdańsku to w pełni bezpieczny zabieg, który powoduje nawilżenie, ujędrnienie, rozświetlenie i głębokie odżywienie skóry. Polega on na systematycznym nakłuwaniu skóry na głębokość 2-4 mm i aplikowaniu do środka aktywnych substancji, takich jak np. kwas hialuronowy, kwas bursztynowy i witaminy. Ponadto mezoterapia igłowa powoduje mikronakłucia (mikrouszkodzenia), które najprościej mówiąc mobilizują skórę do odnowy, w tym do produkcji kolagenu i elastyny czyli składników odpowiedzialnych za młody wygląd. I choć może bezpośrednio po zabiegu warto schronić się w domowym zaciszu (z powodu drobnego zaczerwienienia i bąbelków na twarzy absorbujących substancje aktywne) to już na drugi dzień można zauważyć tzw. efekt wow. Będzie on doskonalony i utrwalony, jeżeli zdecydujemy się na serię takich zabiegów.
Najczęściej pierwsze zabiegi mezoterapii wykonuje się co dwa tygodnie, potem co miesiąc, a następnie dla podtrzymania efektu raz na pół roku a nawet rok. Harmonogram wizyt jednak najlepiej skonsultować ze specjalistą. Zabiegi na twarz odbywają się przy powierzchniowym znieczuleniu miejscowym (stosuje się krem znieczulający), tak aby zapewnić jeszcze większy komfort podczas całej wizyty w gabinecie.

Dla zdrowia i urody

Mezoterapia igłowa pierwszy raz została wykonana pół wieku temu we Francji, ale pierwotnie miała zastosowanie lecznicze, mianowicie leczyła migrenę, żylaki, łuszczycę i łupież plackowaty. Szybko jednak okazało się, że w tej samej technice mogą zostać wykonane innowacyjne zabiegi na twarz czy ciało o właściwościach upiększających lub też niwelujących takie defekty, jak przebarwienia czy blizny. Oprócz tego mezoterapia igłowa może być także stosowana przy usuwaniu rozstępów czy przy nadmiernym wypadaniu włosów ze skóry głowy. Leczenie skóry twarzy, głowy i ciała tą metodą dostępne jest także w klinice w Gdańsku,
Najczęściej jednak mezoterapia jest dla Pań ale coraz częściej też i dla Panów receptą na zdrowy wygląd skóry, którego nie zastąpi najlepszy makijaż ani najdroższy krem. Może być przeznaczona zarówno dla starszych, jak i młodszych osób (np. jako kuracja nawilżająca). W przypadku cery dojrzałej, im szybciej będzie zastosowana, tym bardziej uchronimy się od powstania głębokich zmarszczek i ubytków, które są trudniejsze do wypełnienia.

Pomimo, że jest to zabieg w pełni bezpieczny, to w wyjątkowych sytuacjach nie jest jednak wskazany. Należą do nich przewlekłe infekcje skórne, ciąża, cukrzyca, proces chemioterapii, obniżona krzepliwość krwi czy nadmierna skłonność do podrażnień czy blizn.

My polecamy przeprowadzenie mezoterapii w renomowanej klinice medycyny estetycznej, sprawdź mezoterapia igłowa – oferta.