× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Stomatologia>>Odkryj skuteczne preparaty do wybielania zębów – teraz wizyta u stomatologa to przeszłość!
wybielanie zębów
StomatologiaUroda

Odkryj skuteczne preparaty do wybielania zębów – teraz wizyta u stomatologa to przeszłość!

Lśniące i białe zęby są marzeniem, które teraz w łatwy sposób można zrealizować. I to wszystko jest możliwe bez kosztownej wizyty u stomatologa. Skuteczne usuwanie przebarwień i zauważalnie białe zęby. Tak działają między innymi zyskujące ogromną popularność preparaty do wybielania zębów. Dlaczego warto je stosować?

Co ma wpływ na kolor Twojego uzębienia?

Na początek, żeby dowiedzieć się, dlaczego warto stosować preparaty do wybielania zębów, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czemu nasza zębina może mieć inny odcień. Powodów jest wiele. Od chorób organizmu poprzez naturalny kolor zębów, który przykładowo jest lekko żółty. Jednak najczęściej głównym sprawcą mniej estetycznego uzębienia są dieta i Twoje nawyki. To, co jemy, ma wpływ na pojawianie się przebarwień. Badania pokazują jednoznacznie, że nawet bardzo zdrowa dieta po latach może być przyczyną zmiany wyglądu zębów. Owoce o wyrazistym smaku i kolorze, takie jak wiśnie, winogrona zawierają sporo barwnika, który odkłada się mimowolnie na zębach. Po wielu latach jedzenia tych produktów czasami dochodzi do zmiany barwy uzębienia. Drugim bardzo ważnym czynnikiem, który oddziałuje na Twoje zęby, jest spożycie kawy, herbaty, wina oraz palenie papierosów. Te substancje mają duży udział w pozbawianiu uśmiechu bieli.

Węgiel aktywny do wybielania zębów jest skuteczny i znany od pokoleń

Węgiel aktywny jest znanym i skutecznym preparatem do wybielania zębów. Już w czasach starożytnego Rzymu jego mieszkańcy stosowali początkowe rozwiązanie, czyli popiół z ogniska do regularnego wybielania uzębienia. Dzisiaj nawet pasty do zębów o działaniu wybielającym mają w sobie pewną domieszkę węgla. Dużą ciekawostką jest to, że jednym z lepszych roślin do dbania o uzębienie jest drzewo kokosowe. 

Żel do wybielania zębów to nowoczesny sposób na śnieżnobiały uśmiech

Jeśli chcesz ograniczyć wydatki na stomatologa, a jednocześnie cieszyć się białym i przyciągającym wzrok uśmiechem, zwróć uwagę na szeroką ofertę żeli do wybielania zębów. Te nowatorskie preparaty pomagają przywrócić naturalną barwę Twoich zębów. Regularne stosowanie pozwala utrzymać trwały efekt przez długi czas. Pamiętaj, że aplikowanie żelu do wybielania zębów musi być zgodne z instrukcją obsługi producenta, tylko w ten sposób jest szansa na bielszy uśmiech.

uśmiech

Wybielaj tylko zdrowe zęby

Proces wybielania zębów jest reakcją chemiczną, dlatego jeśli chcesz zacząć stosować ją samodzielnie na swoim uzębieniu, skonsultuj się ze stomatologiem i wykonuj tego rodzaju kreację jedynie na zębach zdrowych. W ten sposób ograniczysz ewentualne konsekwencje nałożenia preparatu na uszkodzonego zęba.