Home>>Informacje i porady>>Akcesoria do sprzątania kuchni
kuchnia
Informacje i porady

Akcesoria do sprzątania kuchni

Czeka ciebie generalne sprzątanie w kuchni? Ułatw sobie to zadanie wykorzystując akcesoria do sprzątania. Zastosowanie odpowiednich akcesoriów podczas sprzątania w domu pozwoli ci na oszczędność czasu i dokładne sprzątanie bez dużego wysiłku.

Łatwe mycie naczyń

Sprzątanie kuchni to przede wszystkim mycie naczyń. Aby ułatwić sobie to zadanie należy zadbać o odpowiednie przechowywanie akcesoriów do mycia naczyń. Porozrzucane akcesoria wokół zlewu tworzą niepotrzebny bałagan. Porządek pomogą ci utrzymać specjalne pojemniki na gąbki. Warto również aby oprócz funkcji praktycznej spełniał funkcję dekoracyjną dlatego postaw na pojemniki ceramiczne

Świetnym rozwiązaniem jest również uchwyt na gąbkę, który można przymocować do ściany. Dzięki temu rozwiązaniu akcesoria kuchenna zawsze będą na swoim miejscu.

Unikaj bałaganu – postaw na sprawdzone akcesoria kuchenna

Akcesoria do sprzątania, które sprawdzą się podczas mycia naczyń to także sitko do zlewu oraz ociekacz do naczyń. Sitko do zlewu pomoże ci powstrzymać bałagan w zlewie powstający z resztek posiłku znajdujących się na talerzu. Idealnie sprawdzi się do tego silikonowe sitko, które łatwo wyczyścisz gdy skończysz sprzątanie.

Ociekacz do naczyń pozwoli ci na utrzymanie w porządku naczynia po skończeniu ich mycia. Dzięki ociekaczowi nie musisz już ich wycierać. Wystarczy, ze odłożysz je do wysuszenia. Najlepiej wybrać ociekacz z tworzywa sztucznego i o prostym designie, który będzie pasował do niemal każdego wnętrza.

Świetnym rozwiązaniem jest również stalowy ociekacz. Wykonany jest z metalowych prętów oraz jest bardzo funkcjonalny. Posiada miejsce na talerze, sztućce oraz szklanki. Dzięki czemu można poszczególne naczynia w łatwy sposób posegregować

Kosz na śmieci – niezbędny ekwipunek w każdej kuchni

Kuchnia to miejsce w którym najczęściej trzymany jest kosz na śmieci. Dobry kosz na śmieci to gwarancja, że porządek utrzyma się na dłużej. Dla osób ceniących sobie klasykę idealnie sprawdzi się zwykły kosz z tworzywa sztucznego. Jeżeli jednak masz ochotę również nietypowo udekorować swoją kuchnię warto wybrać kosz na śmieci o oryginalnym designie. Świetnie sprawdzi się tutaj kosz w rustykalnym stylu. Jego design na pewno zachwyci wszystkich odwiedzających dom.

Jeśli cenisz sobie kreatywne rozwiązania to koniecznie sprawdź kosz Essey Bi  Bin. Ten zwykły kosz zdobył wiele nagród za swój design. To co go wyróżnia to kształt przypominający pognieciony papier. Świetnie sprawdzi się w minimalistycznych i nowoczesnych wnętrzach.

Sprzątanie w domu nie musi być nudne. Zadbaj o swoją kuchnię przy pomocy nowoczesnych akcesoriów kuchennych. Unikaj bałaganu i postaw na sprawdzone akcesoria

Dodaj komentarz