× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Informacje i porady>>Wspomaganie przyrostu masy mięśniowej a preparaty uzupełniające
dieta
Informacje i porady

Wspomaganie przyrostu masy mięśniowej a preparaty uzupełniające

Wyrzeźbione ciało jest dzisiaj w modzie, ale to także pozytywny efekt uboczny świadomego dbania o siebie teraz i swoje samopoczucie w przyszłości. W przypadku osób trenujących na siłowni lub w domowym zaciszu celem towarzyszącym treningom może stać się na przykład przyrost masy mięśniowej. Co ma wpływ na ten proces? Czy suplementacja może okazać się dodatkowym wsparciem w wypracowaniu idealnej sylwetki?

Dieta jako element procesu budowy masy mięśniowej

Profesjonalni sportowcy i osoby trenujące w ramach pasji mają większe zapotrzebowanie na składniki odżywcze i energię. Filarem starań o zwiększenie wytrzymałości, poprawę wyników i realizację celów jest zbilansowana, różnorodna dieta. Zdarza się jednak, że jedząc zgodnie z ustalonym planem żywieniowym, osoby aktywne nie dostarczają do organizmu takiej ilości składników, jaka jest im naprawdę potrzebna. W uzupełnieniu deficytów pomocne może stać się przyjmowanie preparatów uzupełniających, lecz w przemyślany sposób oraz w zgodzie z  potrzebami swojego ciała. 

Jakie suplementy diety są stosowane przez sportowców i miłośników intensywnych ćwiczeń fizycznych? Popularną kategorią produktów są kompleksy witamin, minerałów w kapsułkach lub proszku do rozpuszczenia w wodzie, a także preparaty z kwasami tłuszczowymi. Wśród chętnie wybieranych suplementów znajdują się też te ze składnikami wspierającymi stawy i wpływającymi pozytywnie na pamięć, skupienie, koncentrację. Kolejnymi produktami są tzw. reduktory tłuszczu oraz termogeniki. 

Proces budowy masy mięśniowej nierozerwalnie kojarzy się też z suplementami białkowymi stosowanymi po intensywnym treningu lub na początek dnia. Szejki zawierające białko mogą pomagać w uzupełnianiu dziennej porcji protein. Warto jednak pomyśleć także o dodawaniu do swojego menu innych produktów spożywczych bogatych w białko, na przykład strączków. Odpowiednia podaż białka to ważny element procesu rozbudowy tkanki mięśniowej. Istotne jest jednak zachowanie właściwych proporcji wszystkich składników pokarmowych. 

Sklep Shaman.pl – suplementy diety dla sportowców

W rozbudowywaniu masy mięśniowej kluczowe role odgrywają zatem jakościowe i regularne treningi, regeneracja organizmu, zdrowa dieta oraz właściwa podaż białka. Bez tych elementów trudno zauważać efekty. Dodatkowymi cegiełkami w budowie sukcesu mogą stać się suplementy z kreatyną, kofeiną czy kwasem linolowym. Jeśli szukasz preparatów o wysokiej jakości i wygodnych w stosowaniu, odwiedź teraz sklep internetowy Shaman.pl.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty!