× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Pielęgnacja skóry>>Czy warto stosować maść na egzemę Ojców Bonifratów?
maść ziołowa
Pielęgnacja skóry

Czy warto stosować maść na egzemę Ojców Bonifratów?

Zioła oraz maści zajmują istotne miejsce w lecznictwie Bonifratrów. Wiedzę o wartościach leczniczych roślin rozwijano w klasztorach już od wczesnego średniowiecza. W klasztorach, jakie przodowały w ziołolecznictwie, wytworzył się trend pielęgnowania ziół w ogrodach nazywanych wirydarzami. Hodowano tam szałwię lekarską, miętę, koper włoski, lubczyk ogrodowy, rozmaryn lekarski oraz mnóstwo pozostałych roślin. Zapasy klasztornych aptek wzbogacano często ziołami przywożonymi z podróży misjonarskich z różnych terenów. Dużą sławą cieszy się maść na egzemę ojców Bonifratów.

Egzema

Egzema jest też określana atopowym zapaleniem skóry. Niezwykle niejednokrotnie jej źródłem są dolegliwości uczuleniowe. Zawsze wywołuje ogromny ból w normalnym życiu oraz funkcjonowaniu. Należałoby więc wykorzystywać ze starannością środki, jakie umożliwiają zwalczać ową nieprzyjemną przypadłość. Dobre rezultaty daje wykorzystywanie maści na egzemę. Rozległy stan zapalny oraz również słabo nawilżona skóra zawierają szereg przykrych dolegliwości. Nieleczona egzema doprowadza do dużych komplikacji leczniczych.

Egzema – pierwsze symptomy choroby

Diagnostyka egzemy nie zawsze jest prosta. Wczesne objawy wyglądające na możliwość występowania egzemy to charakterystyczne zmiany skórne – bryłki, rumień, bąbelki umieszczone u dzieci na policzkach, czole, skórze twarzy, natomiast u nastolatków oraz dorosłych w okolicach łokci oraz kolan, na karku, szyi, stopach oraz rękach. Odmiennym częstym symptomem jest wzmożone poczucie swędzenia skóry, jakie prowokuje intensywne drapanie.

Egzema i jej przyczyny

Egzema kontaktowa stanowi odmianę atopowego zapalenia skóry, w jakim zmiany chorobowe są w miejscach bezpośredniego czy bezpośredniego kontaktu skóry z produktem o wartościach alergizujących, więc alergenem. Jest przeważnie jako dolegliwość zawodowa, pochodząca z pracy w kontakcie ze smarami, farbami, płynami oraz pozostałymi artykułami wykorzystywanymi w sektorze. Przy istniejącej nadwrażliwości systemu na konkretny alergen kontakt z nim powoduje objawy wyprysku.

Wskazania do stosowania maści na egzemę

Maść na egzemę ojców Bonifratów. to efektywna maść na egzemę dla osób ze schorzeniami dermatologicznymi, dla jakich ważne jest nawilżenie oraz natłuszczenie skóry, wyraźne jej zmiękczenie oraz odbudowa. Przeznaczona jest do pielęgnacji skóry swędzącej, zaczerwienionej z symptomami egzemy. Znacznie redukuje charakterystyczne objawy egzemy. Przedstawia ona oddziaływanie przeciwzapalne (porównywany jest choćby z hydrokortyzonem) i przeciwbakteryjne. Reguluje też pracę gruczołów łojowych, zmiękcza naskórek oraz funkcjonuje antyseptycznie.