× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Pielęgnacja skóry>>Kobido, czyli japoński lifting twarzy bez użycia skalpela – warto? Odpowiadamy
Masaż Kobido - lifting bez skalpela w Natural Flow Gdańsk
Pielęgnacja skóryUroda

Kobido, czyli japoński lifting twarzy bez użycia skalpela – warto? Odpowiadamy

Masaż Kobido to niezwykle popularna technika masażu manualnego nazywana również niechirurgicznym liftingiem twarzy. Umożliwia on wzmocnienie i wyraźne odżywienie skóry dzięki oddziaływaniu na jej głębsze struktury oraz składnikom aktywnym używanym w trakcie masażu. Dowiedz się, czym dokładnie jest głęboki masaż Kobido i jakie korzyści może przynieść już jedna sesja tego japońskiego rytuału.

Na czym dokładnie polega masaż Kobido?

Kobido to bardzo stara, jednak wciąż aktualna japońska technika głębokiego masażu wykonywanego na powierzchni skóry. Jak można przeczytać w artykule pod adresem https://natural-flow.pl/masaz-kobido-czyli-japonski-sekret-mlodosci/ polega on na wykonywaniu powolnych ruchów mających za zadanie relaksować i odprężać masowaną osobę na przemian z szybkimi i zdecydowanymi ruchami, które pobudzają skórę oraz aktywują produkcję składników wywołujących efekt liftingu skóry. Efektem masażu jest uczucie całkowitego odprężenia, uwolnienie z naszej skóry toksyn, pobudzenie pracy mięśni, skóry oraz nerwów. Warto dodać, że starożytne techniki, z których wywodzi się ta technika określana jest nazwą „anma”, czyli naciskanie oraz pocieranie. Z tego właśnie powodu masaż Kobido to połączenie ruchów delikatnych oraz intensywnych, które wyzwalają efekty podobne do tych osiąganych przy użyciu nowoczesnej medycyny estetycznej, takich jak zastrzyki z botoksu lub kwasu hialuronowego.

Masaż Kobido to stosunkowo zaawansowana, złożona i intensywna technika manualna, obejmująca kilka różnych metod oddziaływania na skórę. Dzięki temu masaż może oddziaływać w głąb naszej skóry a także na mięśnie twarzy. Warto tutaj dodać, że mimo swojej intensywności masaż Kobido nie powinien boleć. Jednakże szybkie ruchy rąk masażystki mogą wywoływać odczucia na granicy bólu. Dodatkowo dzięki wyjątkowej i unikatowej technice opartej na punktach akupresurowych masaż Kobido pozwala na poprawę kondycji skóry oraz doprowadzenie do równowagi pomiędzy skórą i mięśniami.

Jak wygląda sesja masażu Kobido?

Każda z sesji masażu Kobido składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich to dokładny demakijaż twarzy oraz głęboki masaż relaksujący. Następnie przechodzimy do drenażu limfatycznego oraz liftingu twarzy. Na koniec masażu wykonuje się techniki akupresury.

Profesjonalny masaż Kobido rozpoczyna się zawsze od delikatnych ruchów, mających na celu zrelaksowanie i odprężenie masowanej osoby. Pozwalają one również zniwelować napięcie przeszkadzające w dalszych etapach masażu. Doświadczony specjalista sam wybiera, w którym momencie następuje kolejny etap masażu i przejście płynnymi ruchami na kark. Intensywny masaż w tym miejscu usprawnia krążenie krwi w skórze twarzy, co pobudza ją do regeneracji. Po tym czasie dla relaksu i duszy przechodzimy do technik najbardziej typowych dla Kobido. Są one zdecydowanie bardziej intensywne, ponieważ obejmują delikatne pociąganie skry, szczypanie, ugniatanie oraz głębokie jej wygładzenie. Ważne jest by elementy te wykonywane były z pełnym zaangażowaniem i z zastosowaniem japońskich technik. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie osiągnąć efekt zminimalizowania napięcia mięśni. Co ważne, mimo, że masaż liftingujący wykonujemy zazwyczaj wyłącznie na twarz to dopuszczalne jest również stosowanie go na dekolcie oraz szyi w celu odmłodzenia i ujędrnienia skóry w tych okolicach.

Masaż Kobido w Centrum Natural Flow w Gdańsku

Zalety masażu Kobido

Masaż Kobito to szereg technik, które porównywane są do niechirurgicznego liftingu twarzy. Regularne korzystanie z dobrodziejstw Kobido może zaowocować w naturalny efekt odmłodzenia naszej twarzy poprzez:

  • zniwelowanie lub zmniejszenie napięcia mięśniowego oraz usunięcie zmarszczek mimicznych,
  • zmniejszenie oznak starzenia się oraz uzyskanie młodszego wyglądu skóry twarzy,
  • pobudzenie pracy komórek oraz ich metabolizmu, co wspomaga regenerację naskórka.

Masaż Kobido jest, zatem niezwykle efektywną metodą pozwalającą na znaczące odmłodzenie twarzy bez konieczności korzystania z zabiegów z użyciem igły czy skalpela. Ta niezwykłą technika masażu pozwala na równoczesne osiągniecie niezwykłego odprężenia twarzy, ciała i umysłu przy równoczesnej zmianie wyglądu.

Przeciwwskazania do wykonywania masażu Kobido

Masaż Kobido jest stosunkowo intensywnym oddziaływaniem na nasza skórę, z tego powodu zabieg ten nie jest wskazany u osób z:

  • stanami zapalnymi skóry,
  • podwyższoną temperaturą,
  • ranami bądź otarciami naskórka,
  • zmagających się z nieleczonym nadciśnieniem tętniczym.

Ponadto osoby regularnie korzystające z zabiegów kosmetycznych powinny zachować odpowiednie odstępy pomiędzy sesjami masażu Kobido a tymi zabiegami. Dla przykładu w przypadku zabiegów z użyciem botoksu należy odczekać 2 tygodnie przed wykonaniem masażu, zaś w przypadku zabiegów z użyciem nici liftingujących odstęp ten wydłuża się do aż pół roku.

Kto może wykonywać zabieg z serii Kobido?

Masaż Kobido to stosunkowo skomplikowana metoda wymagająca wiedzy i zastosowania odpowiednich technik i siły nacisku. Z tego powodu zabiegi z tej serii powinny być wykonywane jedynie przez osoby przeszkolone. Jednym z miejsc, w którym mamy możliwość skorzystania z profesjonalnego masażu Kobido jest centrum Natural Flow w Gdańsku, którego pomysłodawczynią jest Maja Lesińska, oferująca kursy z terapii czaszkowo-krzyżowej oraz zabiegi z serii Access Bars. Dzięki swojej pracy pomaga ona spojrzeć we własne „ja” i znaleźć przyczyny tkwiących w nas negatywnych schematów i wzorów zachowań. To również specjalista z zakresu masażu Kobido, która sprawi, że skóra naszej twarzy zregeneruje się i widocznie odmłodzi, a my poczujemy się zrelaksowani i wolni.