× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Pielęgnacja skóry>>Jak dbać o skórę trądzikową?
skóra trądzikowa
Pielęgnacja skóry

Jak dbać o skórę trądzikową?

Problemem, który może dotknąć praktycznie każdego jest trądzik. Czasy, kiedy wiązano go wyłącznie z okresem dorastania dawno już minęły. Wprawdzie w większości nadal zapadają na niego nastolatki, ale nie oznacza to, że wśród cierpiących na te zmiany skórne nie ma osób dorosłych. Wypryski i zaskórniki zawsze wiążą się z koniecznością odpowiedniej pielęgnacji skóry. Banalne błędy mogą skutkować zaostrzeniem choroby, a nierzadko również powstaniem trwałych blizn. O czym pamiętać, dbając o skórę, która zaatakowana została przez trądzik?

Jakie są cechy charakterystyczne cery trądzikowej?

Mianem cery trądzikowej określa się tą, która pokryta jest zaskórnikami, grudkami i krostkami. W przypadku tych ostatnich bardzo często pojawia się ropna wypukłość. Zdarza się, że grudki bolą, znajdują się głęboko pod skórą, która w tym miejscu jest silnie zaczerwieniona. Cechą charakterystyczną cery trądzikowej jest to, że jest ona tłusta. Kiedy ją dotkniemy, poczujemy jakby lepiła się do rąk. Jest to efekt nadmiernie wydzielanego sebum. Jeśli jest go zbyt dużo, dochodzi do pojawiania się tego, co wielu osobom spędza sen z powiek. Powodów wystąpienia trądziku może być wiele. Jednym z nich są zmiany hormonalne. Na szczęście kosmetyki dermatologiczne świetnie sprawdzają się w przypadku trądziku. Tych, którzy są nimi zainteresowani odsyłamy na ducray.com.

Jak dbać o cerę trądzikową?

Absolutną podstawą w pielęgnacji skóry trądzikowej jest jej odpowiednie oczyszczanie. Wiele osób popełnia poważny błąd, używając agresywnych środków myjących, które często zawierają w sobie spirytus. Wysuszają one skórę, której kondycja w początkowym okresie stosowania poprawia się, by następnie gwałtownie się pogorszyć. Osoby poszukujące bezpieczne preparaty do mycia cery trądzikowej odsyłamy na stronę https://www.ducray.com/pl-pl/keracnyl/keracnyl-zel. Żel Keracnyl bardzo dobrze myje, robiąc to jednocześnie delikatnie. Nie podrażnia skóry, nie zawiera składników wysuszających. Co ważne, wolny jest od mydła i parabenów. Warto pamiętać, że można go stosować nie tylko do pielęgnacji twarzy, ale również całego ciała. Cera trądzikowa wymaga również nawilżania. Nigdy nie należy rezygnować ze stosowania odpowiednich kremów.