× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Choroby>>Leczenie osteoporozy dzięki komorze hiperbarycznej
Leczenie osteoporozy komorą hiperbaryczną
ChorobyZdrowie

Leczenie osteoporozy dzięki komorze hiperbarycznej

Osteoporoza jest chorobą, która charakteryzuje się postępującym ubytkiem masy kostnej, częściej atakuje kobiety niż mężczyzn potocznie zwana złodziejem kości. Czy leczenie za pomocą tlenoterapii w komorze hiperbarycznej pomoże na tą właśnie konkretną dolegliwość? Oczywiście, a to dlatego, że na dzień dzisiejszy medycyna stoi już na najwyższym poziomie i znane są różne metody leczenia, a do takich należy pobyt w komorze hiperbarycznej, który pomoże leczyć osteoporozę lub nawet całkowicie zatrzymać dalszy jej rozwój. Zapytacie Państwo co to jest tlenoterapia, komora hiperbaryczna? Postaram się to pokrótce wyjaśnić.

Tlenoterapia hiperbaryczna, na czym konkretnie polega?

Do coraz częściej stosowanych metod leczenia przeróżnych schorzeń w tym również osteoporozy w ostatnich czasach należą zabiegi w komorze hiperbarycznej, gdzie leczenie następuje wskutek podania stuprocentowego tlenu pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym. Komora hiperbaryczna pomaga podczas leczenia stanów urazowych o charakterze przewlekłym. Pomoże również w leczeniu osób, którzy ulegli zatruciu tlenkiem węgla. To tylko dwa przykłady, a naturalnie wachlarz schorzeń przy których znakomicie pomoże tlenoterapia hiperbaryczna jest znacznie szerszy, o czym można poczytać więcej na stronie komorahiperbaryczna.slupsk.pl, oferującej również umówienie wizyty i przeprowadzenie zabiegu. Metoda ta pomaga między innymi przy takich stanach chorobowych jak cukrzyca, autyzm. Pomoże w terapii po przebytym udarze mózgu, reumatyzmie, jak również gdy po zetknięciu się z kleszczem nabawimy się boreliozy.

Przebieg zabiegu

Jak już wspomniałem wcześniej leczenie za pomocą tlenoterapii polega na podaniu pacjentowi tlenu pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym i w przypadku leczenia schorzenia takiego jak osteoporoza dzieje się podobnie. Jest to metoda w 100% bezpieczna, ponieważ odbywa się w sposób nieinwazyjny dla pacjenta. Sam zabieg polega na tym, że lecząca się osoba przebywa w specjalnie do tego celu przystosowanej komorze hiperbarycznej, gdzie jest jej dawkowany, posiadający lecznicze właściwości stuprocentowy tlen, który jest podany w stężeniu około 3,5 razy większym niż wynosi ciśnienie atmosferyczne. Chcąc umówić się na wizytę, tlenoterapia w Słupsku to jedno z topowych miejsc, w których przeprowadzane są nowoczesne zabiegi tlenoterapii. Zapewniam raz jeszcze, że tlenoterapia to bezpieczny proces, polegający na przebywaniu w komorze hiperbarycznej, wyposażonej w wygodny, obrotowy fotel, a czas trwania terapii to maksymalnie 60 minut.

Pacjent po zabiegu tlenoterapii w Słupsku

Jakie korzyści niesie ze sobą zabieg tlenoterapii?

Przede wszystkim w normalnych warunkach, gdy przebywamy w naszym naturalnym środowisku tlen, który pobieramy z atmosfery jest transportowany do naszego organizmu za pomocą czerwonych ciałek krwi, a w sytuacji gdy przebywamy w komorze hiperbarycznej tlen otrzymujemy w większym stężeniu i rozpuszcza się on w naszym osoczu, a to ma wpływ na to, że zwiększa się pojemność oksydacyjna osocza. Kiedy nasz organizm otrzymuje większą ilość tlenu z jego organizmu są wypierane toksyny, takie jak na przykład tlenek węgla.

Na dzień dzisiejszy można śmiało powiedzieć, że metoda leczenia zwana tlenoterapią hiperbaryczną ma wszechstronne zastosowanie w przypadku leczenia wszelkich schorzeń, a więc można ją również zastosować podczas leczenia osteoporozy, czy to jako jedyny element leczenia, czy też w formie wspomagającej i uzupełniającej dany etap leczenia.