× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Choroby>>Chirurg dziecięcy – kiedy przyda się jego pomoc?
chirurg dziecięcy
Choroby

Chirurg dziecięcy – kiedy przyda się jego pomoc?

Chirurg dziecięcy to specjalista, który ma doświadczenie i kwalifikacje do leczenia Twojego dziecka, jeśli cierpi na chorobę lub uszkodzenie ciała, specjalne szkolenie chirurgiczne jest wymagane, ponieważ problemy chirurgiczne u dzieci są inne niż u dorosłych. Chirurdzy dziecięcy leczą dzieci od noworodka do późnej młodości. Chirurgów dziecięcych oferuje wiele metod leczenia. poniżej wymieniliśmy niektóre:

 • Chirurgiczna naprawa wrodzonych niepełnosprawności
 • Operacja w zakresie nieprawidłowości pachwiny w dzieciństwie, a także w okresie dojrzewania, w tym przepuklin, wodniaków, niezstąpionych jąder i żylaków.
 • Poważne obrażenia, które wymagały operacji, takie jak rany nożem, rany postrzałowe, zranienia wątroby itp.
 • Operacje guza
 • Procedury endoskopowe liczące esofagogastroduodenoskopię, bronchoskopię i kolonoskopię.
 • Inne zabiegi chirurgiczne dla dzieci

Chirurgia dziecięca koncentruje się głównie na oferowaniu opieki chirurgicznej we wszystkich kwestiach lub stanach, które dotykają dzieci i wymagają interwencji chirurgicznej. Specjalista chirurg dziecięcy powinien posiadać szczególną wiedzę specjalistyczną w poniższych zakresach odpowiedzialności:

 • Noworodka
 •  Prenatalny
 • Uraz
 • Onkologia dziecięca

Lista najlepszych chirurgów dziecięcych w Indiach

Szukając najlepszego chirurga dziecięcego do opieki nad dzieckiem, ważne jest, aby szukać chirurgów specjalnie przeszkolonych w zakresie opieki nad dziećmi. Powodem tego jest to, że operacja u dzieci bardzo różni się od operacji u dorosłych. Nie dlatego, że dzieci są mniejsze, ale dzieci inaczej reagują na operację, a także znieczulenie, dlatego należy zaplanować Zabiegi, aby pamiętać o wzroście i rozwoju każdego dziecka. Chirurdzy pediatryczni pracują w wielu placówkach medycznych, licząc szpitale dziecięce, uniwersyteckie centra medyczne, a także duże szpitale społeczne. Poniżej wymieniliśmy jednych z najlepszych chirurgów dziecięcych w Indiach:

 • Dr Devi Prasad Shetty

Ma ponad 34-letnie doświadczenie, a także przeprowadził pierwszą dynamiczną operację kardiomioplastyki w Azji. Ma doświadczenie w pediatrii kardiochirurgii i jest jednym z najbardziej doświadczonych lekarzy na świecie w wykonywaniu operacji pomostowania na bijącym sercu.

 • Dr Anjan Bhattacharya

Ma 27-letnie doświadczenie i jest przeszkolony w zakresie oceny diagnostycznej dzieci ze złożoną niepełnosprawnością, z Międzynarodowymi Złotymi Standardowymi Narzędziami Oceny uwzględniającymi Harmonogram Obserwacji Diagnostyki Autyzmu, tj. ADOS, a także Autyzmem Wywiadu Diagnostycznego – Zmienionym, tj. Technikami ADI-R.

 • Dr Parthasarathi Bhattacharya

Ma 25-letnie doświadczenie i jest dumnym i aktywnym członkiem wielu prestiżowych organizacji, takich jak Indian Academy Of Paediatrics, WBMC RCPCH (Wielka Brytania), National Neonatology Forum i Pediatric Critical Care IAP. Współpracował z wieloma wybitnymi szpitalami w Indiach i za granicą.

 • Dr Amit Misri

Ma 11 lat doświadczenia i jest znaną pediatrią, specjalizującą się w kardiologii. Jego zainteresowania obejmują: echokardiografię płodową, echokardiografię dziecięcą, pediatryczną interwencję kardiologiczną oraz wrodzoną wadę serca u dorosłych. Studiował w niektórych z najlepszych instytutów.

 • Dr Neelam Mohan

Ma 21-letnie doświadczenie i ma wiele nagród w liczącej dłonie Mahila Sree Award i złotym medalu, Super Achievers of India Award, Doctor of the Year Award, DMA Centenary Award, Eminent Doctor of the Year, Distinguished Service Award i Bharat Gaurav Award.s zdobyła także nagrodę BC Roy Award.

 • Dr Arvind Sabharwal

Ma 30-letnie doświadczenie i jest dobrze znany ze swoich umiejętności chirurgicznych w zakresie oddzielania bliźniaków Pygopagus, które zostały przeprowadzone po raz pierwszy w Indiach. Stypendium otrzymał także w Royal College of Surgeons w Edynburgu oraz w Indian Association chirurga dziecięcego.

Dzieci są zbyt małe, aby opisać swoje problemy jako dorośli, a chirurdzy to eksperci, którzy diagnozują i leczą związane z nimi problemy. Wiedzą, jak badać i leczyć dzieci w sposób, który sprawia, że ​​są zrelaksowani i chętni do współpracy, a także używają sprzętu i udogodnień specjalnie dla dzieci.

W wielu miejscach gabinety chirurgii dziecięcej są rozmieszczone i urządzone z myślą o dzieciach, ponieważ sale egzaminacyjne i poczekalnie są zaprojektowane z zabawkami, filmami, a także materiałami do czytania dla dzieci, aby zapewnić komfort dzieciom. W Indiach jest wielu chirurgów dziecięcych w każdej specjalizacji chirurgicznej, czyli z chirurgii serca i chirurgii ogólnej, neurochirurgii i chirurgii transplantacyjnej. Opieka nad dzieckiem może obejmować zespół ekspertów pediatrycznych z wielu specjalizacji chirurgicznych i medycznych.