Home>>Informacje i porady>>5 zasad jedzenia fit, którymi musisz się kierować, jeśli chcesz schudnąć
fit jedzenie
Informacje i poradyZdrowie

5 zasad jedzenia fit, którymi musisz się kierować, jeśli chcesz schudnąć

Wiele osób decyduje się na wprowadzenie diety odchudzającej z myślą o poprawie wyglądu i zdrowia. Dziś wymienimy 5 głównych zasad jedzenia fit oraz ustalimy, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do stosowanie diety odchudzającej. Zapraszamy do lektury.

Czy i kiedy warto się odchudzać?

Czy dieta odchudzająca w każdym przypadku jest odpowiednim wyborem? Niekoniecznie. Istnieją sytuacje, w których źle dobrane menu bądź niewskazana utrata kilogramów mogą okazać się wręcz niebezpieczne dla naszego samopoczucia i zdrowia. Jednym z przeciwwskazań do wprowadzenia diety odchudzającej są niedobory żywieniowe. Menu o obniżonym ładunku energetycznym oraz zmniejszonej ilości niezbędnych wartości odżywczych może prowadzić w owym przypadku do deficytu istotnych dla życia i zdrowia pierwiastków. W konsekwencji trzeba się mierzyć z brakiem odporności oraz pogorszeniem samopoczucia czy kondycji skóry, paznokci i włosów. Kolejnym przeciwwskazaniem do odchudzania są okresy związane z wytężoną pracą umysłową. Nagła redukcja kilogramów powoduje bowiem zaburzenia koncentracji i kłopoty z zapamiętywaniem. Diety odchudzające nie są również wskazane w przebiegu niektórych chorób, takich jak nowotwory czy schorzenia autoimmunologiczne.

Warto pamiętać o pewnej cennej prawdzie, która pomaga cieszyć się dobrym zdrowiem i piękną sylwetką przez długi czas. Otóż nagłe i rygorystyczne diety odchudzające nie są najlepszym sprzymierzeńcem idealnej sylwetki. Zdecydowanie lepsze i trwałe rezultaty daje wprowadzenie w życie kilku zasad jedzenia fit, które przyczynią się do osiągnięcia wymarzonych efektów. O jakich zasada tu mowa?

Dieta pudełkowa szyta na miarę

Przygotowanie wartościowych i regularnych posiłków wiąże się z ogromnym wysiłkiem i mnóstwem poświęconego czasu. A co z osobami zapracowanymi oraz pozbawionymi zapału do gotowania? Czy istnieje jakiś prosty i przyjemny sposób na jedzenie fit posiłków pomimo tych ograniczeń? Jak najbardziej! Idealnym rozwiązaniem są potrawy przygotowane w ramach fit cateringu. Dieta pudełkowa zadba o Twoje samopoczucie, zdrowie i sylwetkę oraz wpoi Ci zasady prawidłowego żywienia. Co więcej, dzisiejsze diety pudełkowe są w stanie zadowolić nawet bardzo wybrednych smakoszy. Oferty z wyborem menu umożliwiają dostosowanie diety do osobistych ograniczeń i preferencji. A jak znaleźć sprawdzone jedzenie fit w Warszawie? Można skorzystać z praktycznej porównywarki internetowej cateromarket.pl i wybrać jednego z polecanych dostawców.

5 zasad jedzenia fit na diecie

Poniżej przedstawiamy 5 zasad jedzenia fit na diecie, dzięki którym zdołamy nie tylko osiągnąć wymarzone efekty, ale także utrzymać je przez długi czas.

  • Dbaj o różnorodność – spożywając urozmaicone posiłki dbamy o dostarczanie do organizmu różnorodnych mikroelementów, witamin i minerałów. Ponadto, spożywając wciąż te same produkty bardzo szybko zrezygnujemy z prowadzenia zdrowej aczkolwiek monotonnej diety.
  • Jedz warzywa – warzywa są bardzo zdrowe, a przy tym zawierają mało kalorii. To najlepsze źródło cennych witamin i minerałów. Te z kolei zapewniają nam witalność i dobry nastrój przez cały dzień. Warzywa to także świetny sposób na zdrowe przekąski. Ogórek, marchewka, pietruszka czy papryka pokrojone w słupki zastąpią tuczące i niezdrowe słodycze i chipsy.
  • Pij dużo wody – woda przyspiesza metabolizm oraz oczyszcza. Nasz organizm potrzebuje co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Zadbaj o to, by daną ilość pić w wolnym tempie i przez cały dzień. Dzięki temu woda zostanie w pełni wykorzystana. I jeszcze jedno: wypicie szklanki wody pół godziny przed posiłkiem skutecznie zmniejszy Twój apetyt.
  • Jedz regularnie – spożywanie posiłków o stałych porach to swoisty sygnał dla organizmu, że nie ma potrzeby magazynowania zapasów na czarną godzinę. Owa zasada wspomaga metabolizm i przeciwdziała odkładaniu się tkanki tłuszczowej.
  • Spożywaj produkty bogate w błonnik – błonnik to sprzymierzeniec odchudzania. Pęczniejąc w naszym żołądku zapewnia uczucie sytości oraz ogranicza apetyt. Ponadto zapobiega zaparciom i wzdęciom.

Dodaj komentarz