× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Zdrowie>>Masaż tajski Warszawa do zadań specjalnych
masaż tajski Warszawa
Zdrowie

Masaż tajski Warszawa do zadań specjalnych

Masaż tajski to rodzaj głębokiego masażu, który staje się coraz bardziej popularny poza krajem swojego pochodzenia, w tym również w Polsce. Przy jego wykonywaniu łączy się techniki akupresury oraz elementy jogi pasywnej. Masażysta w trakcie zabiegu uciska odpowiednie punkty na ciele Klienta przy użyciu swoich palców, dłoni, przedramion, łokci, a także kolan oraz stóp. Podstawowe korzyści jakie można dzięki temu osiągnąć to przywrócenie równowagi organizmu i odprężenie, które z kolei niosą ze sobą zastrzyk pozytywnej energii. Jednak w zależności od naszych oczekiwań, masaż tajski Warszawa może zostać bardziej dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Masaż tajski Warszawa dla szczególnych wymagań

Tradycyjny masaż tajski jest dość intensywny. Często zaleca się go osobom zmagającym się z dolegliwościami wynikającymi z siedzącego trybu życia, takimi jak ból pleców. Jeśli jesteśmy zainteresowani bardziej delikatnym doświadczeniem o działaniu głównie relaksacyjnym powinniśmy zdecydować się na masaż tajski z wykorzystaniem olejków aromatycznych. Warto jednak wiedzieć, że masaż tajski Warszawa to oferta znacznie bardziej zróżnicowana. Jednymi z najczęściej wybieranych opcji jest masaż sportowy oraz masaż wyszczuplający.

Masaż tajski dla sportowców, jak sama nazwa wskazuje, jest polecany osobom aktywnym fizycznie. Jest to forma jeszcze bardziej intensywna niż masaż tradycyjny, w związku z czym jest też niekiedy wykonywana w przypadku osób o bardziej masywnej budowie ciała. Główne korzyści masażu sportowego to skrócenie czasu regeneracji organizmu po wzmożonym wysiłku, redukcja napięcia mięśni oraz stawów i usunięcie bólu, utrzymanie formy fizycznej, a także poprawa jakości snu i ogólnego samopoczucia.

Masaż tajski wyszczuplający z kolei zaliczany jest do masaży relaksujących. Stosowane w jego trakcie olejki mają właściwości ujędrniające i antycellulitowe. Ten rodzaj masażu regeneruje mięśnie i stawy, zmniejsza ich napięcie, a dodatkowo redukuje tkankę tłuszczową. Ponad to, pomaga w usunięciu toksyn z organizmu. Należy w tym miejscu zaznaczyć jednak, że masaż tajski wyszczuplający ma na celu wsparcie procesu odchudzania i nie zastąpi on zbilansowanej diety czy aktywności fizycznej.

Przeciwwskazania do masażu tajskiego

Istnieje kilka sytuacji, gdy masaż tajski – przynajmniej w swojej tradycyjnej odmianie – nie jest zalecany. Mowa tu przede wszystkim o osobach chorych na choroby zakaźne, z gorączką, cierpiących na osteoporozę lub z tętniakami, z ostrymi stanami zapalnymi, borykających się z ryzykiem wystąpienia krwotoku, leczącymi się na zapalenie żył czy schorzenia skórne, po niedawnych złamaniach kości, a także kobietach w ciąży.

Niemniej jednak, każda sytuacja powinna być indywidualnie skonsultowana z masażystą. Możliwe jest bowiem, że masaż tajski będzie mógł być wykonany, lecz w bardziej delikatnej formie czy też z pominięciem pewnych sekwencji. Przykładowo, ciąża nie musi oznaczać całkowitej rezygnacji z zabiegu – będzie to uzależnione od stopnia jej zaawansowania oraz zaleceń lekarza prowadzącego.