× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Zdrowie>>Najważniejsze zalety zdrowotne tańca
taniec
Zdrowie

Najważniejsze zalety zdrowotne tańca

Wspaniale jest móc tańczyć. Możesz cieszyć się muzyką na innym poziomie, gdy przeskakujesz do swoich ulubionych utworów, a nawet możesz tworzyć fantastyczne występy taneczne ze znajomymi.

Jeśli masz czas, możesz zapisać się na pełny kurs tańca. Dzięki dostępnym wszędzie lekcjom tańca każdy może wybrać gatunek tańca, który najbardziej mu odpowiada.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj tańca ćwiczysz, możesz być pewien, że będziesz czerpał z niego pewne korzyści zdrowotne. Oto kilka sposobów, w jakie taniec może poprawić twoje zdrowie.

Lepsze zdrowie układu sercowo-naczyniowego

Taniec wymaga poruszania się wraz z muzyką. Ruch może być powolny i prosty lub szybki i intensywny.

Niezależnie od tego, jaki to może być taniec, twoje serce będzie bić szybciej, aby krew płynęła tam, gdzie powinna, od czubków palców po palce u stóp. Certyfikowany trener osobisty Leon Turetsky potwierdził, że wszystkie style tańca podwajają się jako świetne treningi cardio.

Poprawione poczucie równowagi i siły

Niektóre ruchy taneczne wymagają doskonałej ogólnej siły do ​​płynnego wykonywania. Ćwicząc nowe ruchy taneczne, tonujesz również mięśnie.

W przeciwieństwie do typowych ćwiczeń, takich jak jazda na rowerze i jogging, taniec wymaga użycia mięśni wokół ciała – mogą to być ręce, nogi, plecy, a nawet pośladki.

Każda rutyna tańca to trening całego ciała, a podczas ćwiczeń możesz poprawić swoją siłę, mobilność i równowagę.

Przyspieszenie pamięci

Czy wiesz, że taniec może pomóc zwiększyć twoją pamięć? Badanie opublikowane w The New England Journal of Medicine wykazało, że taniec może pomóc w zapobieganiu demencji w miarę starzenia się.

Biorąc pod uwagę, jak musisz zapamiętać całą procedurę taneczną za każdym razem, gdy uczysz się nowej piosenki, nie jest zaskakujące, że angażujesz hipokamp – część mózgu odpowiedzialną za tworzenie i zachowanie pamięci.

Redukować stres

W pewnym momencie wszyscy tańczyli do swojej ulubionej piosenki i wszyscy możemy odnieść się do tego, jak szczęśliwy i bezstresowy sprawia, że ​​czujemy się. Przez większość czasu nie musisz nawet mieć na myśli choreografii – możesz swobodnie tańczyć i cieszyć się muzyką.

Według The Journal of Applied Gerontology taniec partnera, szczególnie wraz z akompaniamentem muzycznym, może zmniejszyć stres. Nie możemy się bardziej zgodzić co do tego, jak fajnie może być tańczyć razem z kimś innym!

Utrata masy ciała

Chcesz w zabawny sposób schudnąć i nabrać sił? Taniec jest właściwą drogą. Podczas tańca wykonujesz również ćwiczenia aerobowe, co oznacza, że ​​może to być zdrowy sposób na zrzucenie wagi.

Jednak, podobnie jak w przypadku innych wysiłków na rzecz samodoskonalenia, będziesz musiał kontynuować taniec przez pewien czas, aby zobaczyć wyniki.

Jeśli na początku lubisz tańczyć, z przyjemnością odkryjesz, że poprawiasz także ogólny stan zdrowia poprzez spalanie tłuszczów i złego cholesterolu w twoim ciele.

Zatańcz wystarczająco, a możesz nawet tonizować mięśnie w tym samym czasie.

Zwiększ poziomy energii

Jeśli często czujesz się zmęczony lub nawet ospały, taniec może pomóc. Dzięki ćwiczeniom poprawiasz zdrowie serca.

 Kiedy rozwiną się twoje funkcje sercowo-naczyniowe, będziesz w stanie wydać więcej energii, ponieważ twoje serce może skutecznie pompować więcej krwi wokół twojego ciała.

Podczas ćwiczeń ciało uwalnia również endorfiny. Endorfiny są hormonami uwalnianymi podczas wykonywania czynności wymagających wysokiego poziomu energii.

Są to również hormony, które pomagają nam lepiej funkcjonować i kontynuować ruch. Oznacza to, że kiedy ćwiczysz, dostajesz hormonalny zastrzyk, aby ćwiczyć jeszcze bardziej.