× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Informacje i porady>>Odkamieniacz w płynie Bosch
odkamieniacz
Informacje i porady

Odkamieniacz w płynie Bosch

Picie kawy to dla wielu osób rytuał, który musi być przeprowadzony w perfekcyjny sposób. Posiadając własny ekspres do kawy można przygotować wiele rodzajów pysznych kaw, które zachwycają smakiem i zapachem. Jednak z czasem korzystania z ekspresu do kawy mogą dziać się różne rzeczy takie jak wytrącanie i gromadzenie się kamienia w jego wnętrzu. Na szczęście istnieją środki, które potrafią go usunąć – jak odkamieniacz w płynie Bosch.

Odkamieniacz w płynie Bosch – reguły użytkowania

Odkamienianie ekspresu nie należy do najtrudniejszych czynności na świecie. Jednak zanim się go odkamieni warto dowiedzieć się czym jest i skąd tak naprawdę bierze się ten uporczywy kamień. Otóż znajduje się on w wodzie, którą dodaje się do produkcji kawy. Właśnie dlatego bariści jednogłośnie stwierdzają, że woda jest po kawie najważniejszym elementem w wyprodukowaniu perfekcyjnej, małej czarnej. Tradycyjna, kranowa woda jest bardzo często wodą twardą. W trakcie podgrzewania takiej wody istnieje duża tendencja do wytrącania się soli takich jak węglany wapnia czy magnezu na elementach ekspresu. Z każdym kolejnym parzeniem kawy kamienia przybywa co jest oczywiście negatywne.

Odkamieniacz w płynie Bosch wprowadza się do zbiornika wodnego raz na około 2 miesiące. Podczas odkamieniania należy wyciągnąć wszystkie ziarna kawy, a następnie ustawić program na tworzenie kawy. Odkamieniacz w płynie Bosh bardzo dobrze rozpuści się w wodzie, a po uruchomieniu programu odkamieniania przejdzie wraz z nią do wewnętrznych części ekspresu. Tam usunie zalegający kamień, który spłynie w formie roztworu do wcześniej podłożonej filiżanki. Po zakończeniu odkamieniania wodę z preparatem usuwa się zbiornika wodnego. Później wystarczy go tylko przeczyścić i można cieszyć się z użytkowania czystego ekspresu.

Co ile stosować odkamieniacz w płynie Bosch?

Odkamieniacz w płynie Bosch powinno się stosować regularnie co około 8 tygodniu przy standardowym użytkowaniu ekspresu. Jednak w sytuacji, gdy woda jest bardzo twarda, a ekspres używa się częściej odkamienianie można wykonać odrobinę szybciej.