× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Informacje i porady>>Monitor płodności – jak działa i dla kogo będzie odpowiednią metodą antykoncepcji?
monitor płodności
Informacje i porady

Monitor płodności – jak działa i dla kogo będzie odpowiednią metodą antykoncepcji?

Antykoncepcja, która nie wymaga żadnej zmiany w funkcjonowaniu organizmu, wzbudza coraz większe zainteresowanie. Brak wpływu na procesy zachodzące w ciele kobiety to duży plus monitorów płodności, jednak zanim zdecydujesz się na ich stosowanie, powinnaś dowiedzieć się czegoś więcej na temat tych nowoczesnych urządzeń.

Zastanawiasz się nad tym, czy zacząć stosować którąś z nieinwazyjnych metod antykoncepcji? Współczesna medycyna pozwala na to, by zapobiegać nieplanowanej ciąży, nie zaburzając przy tym gospodarki hormonalnej organizmu, a także nie ingerując w żaden sposób w ciało kobiety. Oczywiście nie można powiedzieć, że monitory płodności to urządzenia gwarantujące 100% zabezpieczenia przed ciążą, ale pamiętajmy, że żadna metoda antykoncepcyjna nie jest w pełni niezawodna. Jeśli rozważasz zaopatrzenie się w monitor płodności, postaw na najlepszą jakość. Produkt, który jest dostępny na stronie https://www.apo-discounter.pl/monitor-plodnosci-persona-1szt-pzn-09760149, wyposażony został w komputer cyklu dający wynik wiarygodny aż w 94 procentach. I to w sytuacji, gdy nie stosuje się żadnego dodatkowego środka zapobiegania ciąży! 

Na jakiej zasadzie działa monitor cyklu? 

Takie urządzenia pozwalają rozpoznać dni płodne, podczas których istnieje duże ryzyko zajścia w ciążę. Monitor płodności Persona posiada monitor odczytujący i interpretujący wyniki testu. Wykonanie testu możliwe jest dzięki specjalnym paskom – to na nie pobierany jest mocz. Produkt bada stężenie dwóch hormonów: LH, czyli hormonu luteinizującego i estradiolu (rodzaj estrogenu) w czasie cyklu, co pozwala na ocenę prawdopodobieństwa zapłodnienia. Co ważne, dni płodne określane są z uwzględnieniem danych na temat żywotności plemników oraz komórki jajowej. Gdy nie ma potrzeby stosowania dodatkowej antykoncepcji, Persona ustala ”dni zielone”, natomiast, gdy sytuacja zmienia się i pojawia się duże ryzyko zajścia w ciążę, nastają dni ”dni czerwone”. 

To nowoczesne urządzenie zapamiętuje cykl kobiety, dlatego z większą dokładnością określa jej dni płodne. W pierwszym miesiącu stosowania komputera cyklu trzeba zrobić szesnaście testów, jednak jest on na tyle sprytny, że w drugim cyklu wystarczy zużyć 8 pasków, by mieć jasną ocenę sytuacji. 

Jakie są przeciwwskazania do stosowania tej metody antykoncepcji?

Nie każda kobieta skorzysta z monitora płodności. Stosowanie tego urządzenia będzie miało sens, jeśli Twój cykl nie jest dłuższy niż 35 dni, ale też nie trwa krócej niż 23 dni. Istnieje mała szansa na to, że czas trwania Twojego cyklu jest przeciwwskazaniem do stosowania Persony, jednak nie powinnaś polegać na tym produkcie, jeśli stosujesz antykoncepcję hormonalną. Nie otrzymuje się też wiarygodnych wyników testu w przypadku stosowania leków na niepłodność i wpływających na cykl oraz hormonalnej terapii zastępczej. Przeciwwskazaniem do używania urządzenia jest przyjmowanie antybiotyków z grupy tetracyklin, jednak jeśli zażywasz zwykłe leki przeciwgorączkowe nie musisz rezygnować z Persony. 

Monitor płodności nie jest też polecany w przypadku zespołu policystycznych jajników, gdy pojawiają się pierwsze objawy menopauzy i w razie chorób nerek lub wątroby. Jeśli niedawno skończyłaś karmić piersią albo właśnie odstawiłaś tabletki antykoncepcyjne, to musisz pamiętać, że powinny upłynąć przynajmniej dwa cykle, zanim hormony w Twoim organizmie osiągną wyrównany poziom. Wtedy bowiem, stosując monitor płodności, będziesz otrzymywać wiarygodne wyniki.

Dobra alternatywa zwłaszcza dla antykoncepcji hormonalnej

Zdecydowana większość kobiet mających regularne cykle to grupa, która powinna poważnie pomyśleć o stosowaniu Persony. W przeciwieństwie do wielu metod antykoncepcji, monitor płodności nie ma żadnego wpływu na zdrowie kobiety. Antykoncepcja hormonalna ma szereg wad, w tym często powoduje przyrost wagi, zmienność nastrojów, spadek libido, bóle głowy, może też zaburzać pracę wątroby, zwiększyć ryzyko zakrzepicy i niektórych nowotworów. Trudno zaprzeczyć, że bezpieczeństwo stosowania antykoncepcji jest priorytetem!

Persona to urządzenie, które może przez wiele lat zupełnie bezinwazyjnie służyć do precyzyjnego określania dni płodnych i niepłodnych. Wystarczy tylko zastosować się do wytycznych producenta, by świadomie decydować o tym, kiedy zostanie się mamą.