× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Zdrowie>>Suplement diety cytrynian magnezu
Suplement diety cytrynian magnezu
Zdrowie

Suplement diety cytrynian magnezu

Magnez to pierwiastek, bez którego niemożliwe jest funkcjonowanie ludzkiego organizmu. To właśnie on odpowiada za układ nerwowy, układ sercowo-naczyniowy oraz układ mięśniowy. Niestety brak magnezu jest plagą naszych czasów. Na niedobory cierpią nie tylko dorośli, ale również dzieci. Wynika to z niewielkiej podaży tego minerału w diecie, ale również z nadmiernego spożycia kawy, herbaty, napojów gazowanych oraz cukrów. Dlatego konieczne jest jego suplementowanie. Magnez występuje w wielu formach, a jedną z najlepiej przyswajalnych jest cytrynian magnezu.

Jakie są przyczyny i objawy niedoboru magnezu?

Niedobory magnezu, które często występują u dzieci i dorosłych, są najczęściej związane z dietą, w której brakuje naturalnych źródeł tego składnika. Niestety kawa, herbata i napoje gazowane prowadzą do nadmiernego wypłukiwania tego składnika z organizmu. Wśród innych przyczyn uważa się nadmierne spożycie cukru, a także stres. Wśród objawów niedoboru magnezu można wyróżnić:

 • przemęczenie;
 • zdenerwowanie;
 • rozdrażnienie;
 • brak koncentracji;
 • nadpobudliwość;
 • problemy ze snem;
 • skurcze mięśni;
 • bóle głowy;
 • kołatanie serca;
 • łamliwość paznokci;
 • wypadanie włosów.

Należy wiedzieć, że niedobory magnezu mogą prowadzić do wielu zaburzeń układu nerwowego np. depresji czy nerwicy, a także wielu innych problemów zdrowotnych. Dlatego w przypadku niedoborów konieczne jest przyjmowanie suplementu w postaci cytrynianu, który jest jedną z najlepiej przyswajalnych form magnezu. Dobry cytrynian magnezu można znaleźć na stronie https://www.witaminyswanson.pl.

Jakie są korzyści z suplementacji cytrynianu magnezu?

Objawy niedoboru magnezu, pomimo iż są dość wyraźne, są często mylone z innymi schorzeniami. W przypadku braku magnezu suplementowanie cytrynianu pozwoli na uporanie się z bezsennością, skurczami mięśni, podenerwowaniem, a także zapobiegnie wypadaniu włosów i łamliwości paznokci. Nie wiele osób wie, że magnez zapobiega chorobom serca, a w szczególności nadciśnieniu tętniczemu. Jest pierwiastkiem życia, dlatego tak ważne jest, aby zachować jego odpowiednie ilości w organizmie. Na rynku dostępnych jest wiele form magnezu. Niestety wiele z nich wchłania się jedynie w kilku procentach. Cytrynian magnezu to forma, która zachowuje wysoką przyswajalność jonów, dzięki temu jest w pełni wydajna i posiada dużo lepsze właściwości. Suplementując cytrynian można mieć pewność uzupełnienia magnezu w szybkim tempie, bez nadmiernego obciążania żołądka.