× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Uroda>>Blefaroplastyka, czyli operacja plastyczna powiek
Gabinet chirurgii plastycznej Derm Estetyka w Gdyni
Uroda

Blefaroplastyka, czyli operacja plastyczna powiek

Blefaroplastyka, czyli plastyka powiek to jedna z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych.  Jej celem jest usunięcie nadmiaru skóry pojawiającej się w tej okolicy twarzy. Najczęściej problem ten dotyczy osób w wieku podeszłym, jednak zdarzają się przypadki, gdy w wyniku kwestii genetycznych skóra może stawać się wiotka dużo wcześniej. Dodatkowo opadanie górnej powieki z problemu jedynie natury estetycznej może przerodzić się w sytuację utrudniająca a nawet zagrażającą naszemu życiu, gdy nadmiar skóry znacznie zawęża pole widzenia.  Na szczęście blefaroplastyka jest w stanie w szybki i mało inwazyjny sposób rozwiązać ten problem.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Blefaroplastyka to zabieg mało inwazyjny, któremu poddać się może każda osoba znajdująca się w dobrym stanie zdrowia. Jak już wcześniej zostało wspomniane korekta opadających powiek może zostać wykonana z powodów estetycznych oraz funkcjonalnych. Główne wskazania do zabiegu to nadmiar skóry powieki górnej, przepuklina tłuszczowa, opadanie powieki oraz wady mięśni okrężnych oka.

Wśród przeciwwskazań do tego typu zabiegu można wymienić głównie choroby ogólnoustrojowe oraz egzema powiek. Blefaroplastyki nie wykonuje się również u kobiet w ciąży, osób z zaburzeniami psychicznymi oraz u pacjentów borykających się z wydłużonym czasem krzepnięcia krwi.

Zalecenia przedoperacyjne

Zabieg plastyki powiek, mimo iż mało inwazyjny wymaga od pacjenta pewnego zaangażowania i przygotowania, które obejmuje:

  • zakaz przyjmowania leków zaburzających krzepliwość krwi, opalania twarzy, spożywania potraw z czosnkiem, żeń-szeniem i imbirem oraz palenia papierosów w okresie do dwóch tygodni przed operacją,
  • konieczność wykonania podstawowych badań krwi (morfologia, wskaźnik krzepnięcia oraz oznaczenie markerów stanu zapalnego) na około 10 dni przed zabiegiem.
  • zakaz picia alkoholu na 3 dni przed zabiegiem.

Przebieg zabiegu

Przebieg plastyki powiek zależny jest od tego, czy operowany obszar dotyczy jedynie powieki górnej, czy może konieczna jest również plastyka powieki dolnej. W pierwszym przypadku zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, z wyjątkiem przypadków opadania powieki wynikającego z zaburzeń pracy mięśnia dźwigacza. W tym wypadku stosuje się znieczulenie ogólne. Zabieg tego typu polega na usunięciu nadmiaru skóry i założeniu niezwykle cienkich szwów. W przypadku plastyki powiek dolnych wykorzystuje się zazwyczaj znieczulenie ogólne a sam zabieg polega na wykonaniu nacięcia pod rzęsami dolnymi, odseparowaniu tkanki tłuszczowej od mięśni i usunięciu jej nadmiaru. Tego rodzaju zabieg wykonywany jest w Derm-Estetyka – jest to gabinet chirurgii plastycznej, który znajduje się w Gdyni, na ul. Batorego 7/35 (https://g.page/dermestetyka?share), a z którym skontaktować się możecie Państwo telefonicznie, dzwoniąc pod wskazany numer – 500 430 484. Natomiast udostępniona lokalizacja pomoże w dotarciu pod wskazany adres.

Derm Estetyka - lifting powiek, korekta powiek

Zalecenia po zabiegu

Jak każda interwencja chirurgiczna, blefaroplastyka wymaga przestrzegania pewnych zaleceń pooperacyjnych. Pacjent musi być również świadomy wystąpienia obrzęku wokół oczu, który może utrzymywać się nawet do dwóch tygodni po zabiegu.  W przypadku wystąpienia bólu należy korzystać z ogólnodostępnych środków przeciwbólowych. Okres rekonwalescencji może trwać nawet kilka miesięcy, w trakcie których należy pamiętać o:

  1. noszeniu okularów przeciwsłonecznych i stosowaniu kremów z filtrem,
  2. ograniczeniu patrzenia w ekran telewizora, komputera czy tableta,
  3. unikaniu palenia papierosów i picia alkoholu
  4. zaprzestaniu uprawiania sportu na około 3-4 tygodnie od zabiegu.