× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Stomatologia>>Co jest kluczem do dobrej higieny jamy ustnej?
uśmiech
StomatologiaUrodaZdrowie

Co jest kluczem do dobrej higieny jamy ustnej?

Higiena jamy ustnej jest kluczem do naszego ogólnego zdrowia. Czasami jednak nie doceniamy znaczenia higieny jamy ustnej i kompromisu, który może prowadzić do uszkodzenia zębów i poważnych problemów zdrowotnych.

Jeśli zauważysz luki w pielęgnacji zębów i dziąseł, zacznij je naprawiać już dziś, aby poprawić swój status dentystyczny i uchronić się przed poważnymi bólami głowy i obciążeniami finansowymi przed udaniem się do dentysty Brampton.

Dentysta wprowadzi Cię do 10 łatwych do zaleceń, które pomogą Ci dbać o zęby bardziej efektywnie.

• Czyść delikatnie i ostrożnie

Według dentysty w Brampton jednym z najczęstszych błędów szczotkowania zębów i pasty do zębów jest silne szczotkowanie. Wiele osób myśli, że jeśli mocno pocierają, czyścą zęby. Jednak prawda jest inna – uszkadzasz szkliwo zębów, co osłabia ich siłę i czyni je bardziej kruchymi. Dlatego unikaj nadmiernego wcierania i agresywności oraz staraj się je czyścić delikatnie i ostrożnie. Przesuwaj pędzel płynnym, okrężnym ruchem, aby usunąć płytkę nazębną ze wszystkich zębów, w tym tylnych. Jeśli przegapisz ząb, płytka nazębna może się gromadzić i prowadzić do chorób dziąseł.

• Oczyść język

Wiele osób zapomina o znaczeniu czyszczenia powierzchni języka, a klinika dentystyczna Brampton stale nam przypomina. Płytkę nazębną można również tam osadzić, nie tylko na zębach. I to nagromadzenie prowadzi do nieświeżego oddechu i innych nieprzyjemnych problemów z ustami.

• Nie przegap zalet nici dentystycznej

Nici dentystyczne są ważne dla skutecznego czyszczenia przestrzeni zęba według kliniki dentystycznej w Brampton. Tam, gdzie szczoteczka do zębów nie dociera, nić rozwija się i usuwa szczeliny między zębami. Dlatego po każdym szczotkowaniu użyj nici dentystycznej dla większej higieny.

• Poszukaj odpowiedniego płynu do płukania jamy ustnej

Jeśli myjesz usta 2-3 razy w tygodniu odpowiednim produktem do higieny jamy ustnej, możesz znacznie zmniejszyć ilość kwasu w jamie ustnej, oczyścić trudno dostępne miejsca i ponownie mineralizować zęby.

• Regularne kontrole u dentysty w Brampton

Jednym z najskuteczniejszych środków ochrony zębów przed chorobami i powikłaniami jest terminowe badanie stanu jamy ustnej. Regularnie chodź na wizyty kontrolne, aby oszczędzać sobie poważniejszych problemów zdrowotnych i problemów finansowych.

• Ogranicz ilość cukrów i kwaśnych potraw

Cukier może zostać przekształcony w kwas w jamie ustnej, co z kolei znacznie uszkadza szkliwo zębów i prowadzi do pogorszenia stanu uzębienia. Ta kwasowość może łatwo prowadzić do chorób. Dlatego zaleca się unikanie częstego spożywania żywności zawierającej cukier, a także niektórych kwaśnych produktów spożywczych, które uszkadzają szkliwo.

• Czyść szczoteczki do zębów i wymieniaj je regularnie – mówi klinika stomatologiczna Brampton

Może się to wydawać bardzo logiczne, a nawet niepotrzebne, ale wiele osób zapomina umyć szczotkę po umyciu, co może prowadzić do złego stanu zdrowia jamy ustnej. Staraj się go dokładnie umyć po umyciu zębów, ponieważ wystarczy spłukać je wodą, aby wysuszyć je w powietrzu. Nie przykrywaj pędzla pokrywką, ponieważ uważa się, że jego powlekanie może powodować tworzenie się nowych bakterii, które następnie przenoszą się do jamy ustnej. Pamiętaj również o regularnej wymianie szczoteczki do zębów i nie udostępniaj jej nikomu.