× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Stomatologia>>Jakie zalety ma szczoteczka soniczna?
szczoteczka soniczna
StomatologiaZdrowie

Jakie zalety ma szczoteczka soniczna?

Czy szczoteczka soniczna jest doskonałym wyjściem? Jest to naprawdę niezwykle dobre wyjście, gdyż artykuł tenże ma multum zalet. Rezultaty stosowania takiej szczotki są zauważalne zaraz po pierwszym czyszczeniu. Poprzez stosowanie takiego sprzętu mamy bielsze, doskonale umyte oraz gładkie zęby. Pielęgnacja zębów ową szczotką jest prosta, gdyż podczas szczotkowania zębów końcówkę szczotki sonicznej przykładamy nieco do zęba oraz tak po kolei przy każdym spośród zębów.

W jaki sposób funkcjonuje szczoteczka soniczna?

Reguła funkcjonowania szczotki sonicznej polega na tym, iż zapewnia ona mechaniczne robienie nie jedynie ruchów rotacyjnych, ale równocześnie również pulsacyjnych i oscylacyjnych. W szczoteczce tegoż rodzaju znajduje się generator, jaki odpowiada za tworzenie drgań. Występuje potem działanie kawitacji, dla którego specyficzne jest tworzenie tysięcy mikrobąbelków. Dzięki temu możliwe jest trafienie chociażby do niezwykle schowanych zakątków jamy ustnej, również w strefach zębów trzonowych. Tymże samym nie ma szansy, żeby jakieś pozostałości żywnościowe zostały w jamie ustnej.

Ruchy w trzech wymiarach usuwające płytkę nazębną

Ogromną korzyścią szczoteczek elektrycznych jest robienie poprzez nie ruchów w trzech rozmiarach. Stosują one zarówno ruchy oscylacyjno-rotacyjne jak również przerywane. Ruchy przerywane to takie, które naruszają oraz rozluźniają płytkę nazębną, natomiast ruchy oscylacyjno-rotacyjne to owe, które ją wymiatają. Taki sposób oczyszczania pozwoli zatrzymać zdrowie zębów, ponieważ płytka nazębna przyczynia się do większości kłopotów z uzębieniem. Służy ponieważ próchnicy oraz stanom zapalnym dziąseł. Płytka nazębna tworzona jest poprzez bakterie, jakie zatrzymują się na przestrzeni zębów oraz dziąseł.

Szczoteczka soniczna – specjalne funkcje

Identycznie jak elektryczna, szczoteczka soniczna zaopatrzona jest w marttimer, więc sygnalizator czasu. Po upływie polecanego czasu mycia, więc przeważnie dwóch minut, szczotka automatycznie się wyłącza. Może mieć także quadpacer, to oznacza, iż co pół minuty praca szczotki jest wstrzymywana, aby można było zmienić miejsce szczotkowania zębów, na każdą przestrzeń poświęcając tyle samo czasu.

Ile kosztuje szczoteczka soniczna?

Ceny szczoteczek sonicznych rozpoczynają się od ok. 100 zł. W zestawie zazwyczaj znajduje się zapasowa końcówka. Owe najdroższe szczotki soniczne mogą kosztować chociażby 700 zł. Dokupienie końcówek nie jest ogromnym wkładem, w zależności od typu końcówki to wydatek od kilku do kilkudziesięciu złotych za komplet, w jakim zazwyczaj jest parę sztuk.

Potrzebujesz szczoteczki sonicznej najwyższej jakości? Odwiedź sklep Oclean.pl