× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Zdrowie>>Chelatacja EDTA, profilaktyka i leczenie chorób sercowo – naczyniowych
chelatacja
Zdrowie

Chelatacja EDTA, profilaktyka i leczenie chorób sercowo – naczyniowych

Czym jest chelatacja solami kwasu EDTA (terapia chelatacyjna), czym jest sam kwas i jakie ma właściwości? W jaki sposób wpływa na poprawę kondycji i zdrowia u pacjentów ze zmianami miażdżycowymi? Co mówią lekarze na temat tej metody leczenia i dlaczego staje się ona coraz bardziej popularna? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule!

Czym jest?

Chelatacja EDTA, zwana również terapią chelatacyjną polega na wykorzystaniu, jak nazwa wskazuje, substancji zwanej EDTA. Jest to kwas wersenowy podawany do organizmu dożylnie. Wiąże się z minerałami naturalnie występującymi w organizmie ludzkim, których poziom może przekraczać normę. Gdy EDTA połączy się z toksynami, metalami ciężkimi, “zabiera” je ze sobą, usuwając się wraz z nimi z organizmu. Przeciwdziała rozwojowi wielu chorób – od miażdżycy, przez chorobę wieńcową, aż po niedrożność żył w przeróżnych organach.

Metoda została wynaleziona w latach 50. XX wieku, obecnie zaś pomaga usuwać takie metale ciężkie jak ołów, rtęć, nadmiar żelaza, arsyn czy glin. Współczesne badania wskazują, że chelatacja EDTA ma niezwykłą skuteczność i potencjał do redukowania stanów zapalnych, chorób serca, infekcji i wielu innych schorzeń.

Z jakimi schorzeniami walczy?

Dzięki chelatacji EDTA człowiek może radzić sobie z takimi schorzeniami i objawami zatrucia metalami ciężkimi, jak:

  • bóle mięśni i stawów;
  • zespół chronicznego zmęczenia;
  • problemy neurologiczne;
  • spadek wydajności funkcji poznawczych;
  • mgła mózgowa;
  • problemy z koncentracją;
  • trudności w uczeniu się i zapamiętywaniu nowych informacji;
  • zaburzenia nastroju;
  • zaburzenia lękowe;
  • choroby autoimmunologiczne.

Lista chorób, zaburzeń i schorzeń jest tak długa dlatego, że bardzo wiele z nich jest wywoływanych przez zatrucie toksynami. Są w powietrzu, wodzie i w pożywieniu, bo współczesny świat jest środowiskiem wymagającym dla ludzkiego zdrowia, a zanieczyszczenia wszechobecne. Chelatacja EDTA działa na poziomie molekularnym, od podstaw, dlatego jest tak skuteczna.

Kto może przeprowadzać zabieg?

Chelatacja EDTA może być wykonywana tylko przez doświadczonego lekarza specjalistę lub pod jego ścisłym nadzorem. Na pierwszą wizytę należy wziąć ze sobą całą dokumentację medyczną (o ile to możliwe), aktualne wyniki badań i szczegółowo opisać swój przypadek (jeśli dobrze się go zna).

Do wykonywania zabiegu chelatacji EDTA niewymagane jest skierowanie, a metoda nie jest też niestety refundowana. Warto również, prócz poddania się chelatacji, zadbać o zdrowie, dietę i odpowiedni poziom aktywności fizycznej na codzień.