× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Informacje i porady>>Jakie są zdrowe słodycze?
słodycze
Informacje i porady

Jakie są zdrowe słodycze?

Słodycze są uwielbianie nie tylko przez maluchów, ale również przez dorosłe osoby. Niestety zdecydowana większość słodyczy jest niezdrowych. Jednakże zjedzenie łakocia od czasu do czasu nie powinno zaszkodzić zdrowej diecie. Istnieją również zdrowe słodycze, które śmiało można jeść częściej.

Praktycznie wszystkie słodycze zawierają w sobie cukry proste, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie oraz pracę narządów. Oprócz tego są niekorzystne w szczególności dla układu trawiennego. Z tego powodu dietetycy odradzają spożywać słodycze. Okazuje się jednak, że zjedzenie słodyczy raz na jakiś czas nie przynosi wiele złego dla naszego organizmu. Nawet w przypadku, gdy żyjemy zdrowo, to od czasu do czasu można sięgnąć po ulubione łakocie. Wiele osób korzysta z tzw. cheat meal day i sięga co jakiś czas po ulubione słodycze, choćby dla swojego zdrowia psychicznego. Oczywiście regularne jedzenie niezdrowych słodyczy jest odradzane przez dietetyków oraz naukowców, jednakże nawet niektórzy najlepsi sportowcy potrafią co jakiś czas zjeść ulubiony batonik i nie odbija się to negatywnie na ich kondycji fizycznej. Dlatego sięgnięcie po ulubiony smakołyk od czasu do czasu nie jest czymś złym i można być spokojnym o jakość swojej diety. Nie wolno oczywiście z tym przesadzać i objadać się słodyczami. Najlepszym wyborem jest sięganie po zdrowe słodycze. W niekórych sklepach internetowych można znaleźc specjalnie specjalnie przygotowane kategorie z fit przekąskami np. pysznymi, kruchymi maślanymi ciasteczkami obsypanymi ziarnami łuskanego sezamu, które mają bardzo mało negatywnych dla ludzkiego zdrowia substancji. Warto też sięgać po pyszną słomkę ptysiową polskiej firmy Brześć. Jest to kruchy paluszek pszenny z drobinami cukru, który nie ma konserwantów. Ponadto zrobiony jest bez zastosowania oleju palmowego czy spulchniaczy, które są obecne w większości popularnych słodyczy.

Np. w tym sklepie znajdziesz wyselekcjonowane zdrowe słodycze.

Warto pamiętać o tym, że jedzenie słodyczy jest jedną z najczęstszych przyczyn nadwagi oraz otyłości. Okazuje się, że węglowodany spożywane w dużych ilościach zakłócają również gospodarkę hormonalną, a ponadto przyczyniają się do rozwoju cukrzycy typu II. Oprócz tego słodycze są wrogiem naszych zębów. Przyczyniają się do rozwoju próchnicy. Dlatego po słodycze najlepiej sięgać od czasu do czasu. W takim przypadku nie powinny zaszkodzić naszemu organizmowi. Najlepiej spożywać je w małych ilościach. Dobrym pomysłem jest jedzenie zdrowych słodyczy. Mają one o wiele mniej konserwantów niż standardowe słodycze znanych producentów.