× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Informacje i porady>>Wkładki anatomiczne a pieluchy anatomiczne. Wyjaśniamy różnice
Wkładki anatomiczne
Informacje i porady

Wkładki anatomiczne a pieluchy anatomiczne. Wyjaśniamy różnice

Wyroby chłonne dla wielu osób stały się świetnym ułatwieniem i pomocą w codziennych czynnościach. Pomagają one bowiem skutecznie minimalizować objawy nietrzymania moczu lub po prostu zastępują toaletę osobom, które są na stałe unieruchomione. Jednocześnie warto zauważyć, że wyroby chłonne to bardzo szeroka kategoria produktów. Najczęściej jednak stosowane są pieluchy anatomiczne lub wkładki anatomiczne. Wbrew pozorom nie jest to ten sam wyrób. Jakie są więc między nimi podstawowe różnice?

Czym są i do czego służą wkładki anatomiczne?

Wkładki anatomiczne to jeden z wyrobów chłonnych. Tak naprawdę, o wiele lepiej będzie tu użyć sformułowania “wyrób medyczny”. Wkładki anatomiczne przeznaczone są głównie dla osób, które borykają się z problemem nietrzymania moczu. Można takie wkładki anatomiczne stosować zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Są one również rekomendowane przy wystąpieniu problemu wysiłkowego nietrzymania moczu. Wkłady te zapewniają uczucie świeżości, wysoką chłonność, a także redukcję nieprzyjemnego zapachu, który wydzielany jest przez mocz. Warto jednak zauważyć, że wkładki anatomiczne, choć gwarantują perfekcyjne dopasowanie do ciała, nie zawierają żadnych, dodatkowych elementów mocujących. Jak więc się je stosuje? Otóż wykorzystuje się w tym celu majtki siatkowe, które razem z wkładkami można dostać na stronie:chlonne24.pl.Niestety, wkładki anatomiczne nie są przeznaczone do stosowania ich w formie samodzielnego wyrobu chłonnego.

Czym są pieluchy anatomiczne i czym różnią się od wkładek anatomicznych?

Pieluchy anatomiczne to również wyrób medyczny, chłonny, który ma rozwiązywać problem nietrzymania moczu. Niemniej jednak pieluchy anatomiczne są głównie przeznaczone dla osób, które potrzebują znacznie większej i bardziej zaawansowanej ochrony niż tylko wkładka. Pieluchy anatomiczne dopasowują się do ciała w perfekcyjny sposób i nie ma pomiędzy ich powierzchnią, a ciałem żadnych szczelin. Jak więc łatwo można się domyślić, pieluchy anatomiczne są wstanie skutecznie chronić przed ewentualnymi wyciekami. Gwarantują one świetne rozprowadzanie i zatrzymywanie wilgoci, a także zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza pomiędzy materiałem a skórą. W ten sposób też pieluchy anatomiczne chronią przed ewentualnymi odparzeniami. Od wkładek anatomicznych odróżnia je więc:

  • zaawansowana konstrukcja- pieluchy anatomiczne obejmują cały obszar krocza i okolice pośladków;
  • brak konieczności stosowania dodatkowych wyrobów- w przypadku pieluch majtki siatkowe nie są konieczne, gdyż mogą one spełniać rolę samodzielnego wyrobu chłonnego;
  • gwarantowana większa chłonność i ochrona przed ewentualnymi wyciekami.

Do czego służą majtki siatkowe?

Majtki siatkowe zostały już wspomniane przy okazji wkładek anatomicznych. Majtki siatkowe służą bowiem do precyzyjnego mocowanie wyrobów chłonnych, tak by zapewnić im stabilne i przylegające do ciała ułożenie. Niemniej jednak warto zauważyć, że tego typu majtki dedykowane są głównie tym osobom, które mają ograniczoną mobilność lub są na stałe unieruchomione. Warto również zauważyć, że można wyróżnić:

  • majtki siatkowe wielorazowe;
  • majtki siatkowe jednorazowe.

Pierwsze z nich przeznaczone są do wielokrotnego użytku, więc zachodzi konieczność ich prania- w temperaturze co najmniej 60 stopni Celsjusza- po każdorazowym wykorzystaniu. Z kolei majtki jednorazowe, jak sama nazwa wskazuje, powinny być wyrzucone bezpośrednio po użyciu. Przy ich wyborze, warto uwzględnić odpowiedni rozmiar, tak by mogły one rzeczywiście spełnić swoją rolę.