× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Informacje i porady>>Wynajem i zakup sprzętu rehabilitacyjnego
rehabilitacja
Informacje i porady

Wynajem i zakup sprzętu rehabilitacyjnego

Bywają w codzienności różnorodne sytuacje, które odmieniają codzienność. Mowa jest o różnych chorobach, które czasem spadają na człowieka znienacka. Większość ciężkich chorób czy też urazów, które człowieka dotykają, wymagają zastosowania odpowiedniego leczenia oraz rehabilitacji. O ile leczenie kontrolowane jest przez lekarzy, o tyle w okresie rehabilitacji człowiek często jest pozostawiony sam. Oczywiście w pewnym zakresie przypadków istnieje możliwość skorzystania z pomocy profesjonalnych ośrodków rehabilitacyjnych. Jednakże nie zawsze. W wielu przypadkach rehabilitacja odbywa się w domu pacjenta. Wymaga to nie tylko pewnej regularności, starań, ćwiczeń, ale również posiadania odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego. Ten jest możliwy do zakupienia przy uzyskaniu pewnego dofinansowania, ale również można go wypożyczyć. Sprzęt, na który obecnie jest największe zapotrzebowanie, to:

  • łóżka rehabilitacyjne,
  • wózki inwalidzkie,
  • kule ortopedyczne,
  • koncentratory tlenu,
  • chodziki, ambonki.

Wynająć czy zakupić – która opcja lepsza?

Jak już wspomniano, istnieją dwie odrębne opcje dla pozyskania sprzętu rehabilitacyjnego do własnego domu. Mowa jest o jego wynajmie oraz o jego zakupie. Każda z tych opcji jest dobra w zależności od sytuacji. Jeśli bowiem osoba chora rokuje dobrze, a przewidywany okres rehabilitacji nie jest odległy, to wynajęcie niezbędnego sprzętu jest opcją znacznie korzystniejszą i chętniej przez wielu wykorzystywaną. Jeśli jednak owe rokowania nie są dobre i istnieją podstawy do tego, aby sądzić, że dana osoba będzie wymagała pomocy sprzętu do końca życia, to wówczas jego zakup jest bardziej preferowany. Tym bardziej jest to korzystne, iż spora część kosztów poniesionych na zakup sprzętu jest refundowana ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

Skorzystanie z oferty wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego jest korzystne tym bardziej, że klient może liczyć nie tylko na profesjonalny sprzęt, ale także na rozbudowany serwis. Mowa o dostarczeniu sprzętu pod wskazany adres, mowa jest o jego odebraniu, o wniesieniu, montażu jak również o udzieleniu niezbędnego instruktażu związanego z jego użytkowaniem.

Współcześnie mamy do czynienia z coraz doskonalszym sprzętem rehabilitacyjnym. Dzięki temu możemy mówić o coraz lepszych możliwościach, o coraz większych możliwościach prowadzenia skutecznej rehabilitacji. Jednakże bardzo ważne jest to, aby podejmować właściwe działania oraz korzystać z właściwego i najlepszego dostępnego na rynku sprzętu rehabilitacyjnego.

Wpis powstał we współpracy ze sklepem medyczno-ortopedycznym Visamed, który prowadzi również wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego.