× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Zdrowie>>Na co pomaga fala uderzeniowa?
fala uderzeniowa
Zdrowie

Na co pomaga fala uderzeniowa?

Mając problemy z narządami układu ruchu, należy udać się do specjalisty, jakim jest ortopeda Poznań. Skorzystanie z usług lekarza ten specjalizacji może być konieczne na skutek pojawienia się urazów przewlekłych, które wynikają z trybu życia lub schorzeń wrodzonych, jaki i wskutek urazów nagłych, w których niezbędne okazują się natychmiastowe zabiegi operacyjne Poznań, które wykonuje się również w szpitalach prywatnych. Jednym z zabiegów, które ortopeda może wdrożyć, jest fala uderzeniowa.

Zakres pracy ortopedy dotyczy całego aparatu ruchu, więc należy się do niego z problemami z następującymi narządami:

  • kości i stawy,
  • więzadła i ścięgna,
  • kręgosłup,
  • powiązane ze stawami nerwy.

Jak widać, ortopeda pomoże przy problemach z całym układem kostno szkieletowym. Mogą one dotyczyć złamań i pęknięć w przypadku kości lub zerwań i naciągnięć w przypadku więzadeł i ścięgien. Fala uderzeniowa jest jednym ze sposobów leczenia. Często wykorzystywana jest, jako element składowy bardziej skomplikowanych terapii. Zazwyczaj jest wykorzystywana na etapie prowadzenia działań fizjoterapeutycznych. Mogą one być wynikiem urazów nagłych, jak i przewlekłych. Nierzadko fala uderzeniowa wspomaga rehabilitację operacji usuwających zmiany zwyrodnieniowe w stawach.

Co daje fala uderzeniowa?

Będąc po poważnych kontuzjach, trzeba być przygotowanym na zabiegi operacyjne Poznań. Dzisiaj łatwo można znaleźć szpitale oferujące zabiegi i kompleksową pomoc w rehabilitacji. Podczas nich część wdraża się falę uderzeniową pozwalającą na znaczne przyspieszenie regenerowania się uszkodzonych tkanek, takich jak kości, więzadła, ścięgna i stawy. Zabieg wykonuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu, który generuje falę o niskiej częstotliwości. Może ona być dość bolesna dla pacjenta, ale lekarz ma możliwość dobrania zróżnicowanej intensywności. Jest to bardzo skuteczna forma nieinwazyjnej stymulacji organizmu, która może skrócić czas rehabilitacji nawet od kilkunastu do kilkudziesięciu procent.

Ortopeda Poznań – gdzie znaleźć?

Szukając pomocy ortopedy, a także placówki wykonującej zabiegi chirurgiczne można udać się do szpitala Med Polonia w Poznaniu. Oferuje on szeroki zakres usług medycznych, dbając o wysoką jakość usług i krótkie terminy przyjęć. Szczegółowa oferta szpitala i dane kontaktowe znajdują się na stronie https://medpolonia.com.pl/.