× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Informacje i porady>>Kiedy przeprowadzana jest skleroterapia?
skleroterapia
Informacje i poradyZdrowie

Kiedy przeprowadzana jest skleroterapia?

Każda osoba, która zmaga się z problemem żylaków może obecnie skorzystać z różnych metod terapii, które mogą się od siebie różnić inwazyjnością, czy też stopniem, w jakim pomagają pozbyć się dokuczliwych zmian w obrębie naczyń krwionośnych nóg. Jedną z najskuteczniejszych metod radzenie sobie z tym problemem jest skleroterapia. Ten właśnie zabieg polega na tym, że kwasy ostrzykiwane są specjalistycznych preparatem, który ma za zadanie obkurczać naczynia krwionośne. Co jeszcze musimy wiedzieć na temat skleroterapii? 

Na czym polega skleroterapia? 

Skleroterapia, to po prostu zabieg medyczny, który polega na tym, że zmniejsza się przepływ krwi w naczyniach krwionośnych dzięki wykorzystanym środkom chemicznym. Ten właśnie zabieg znajduje zastosowanie przede wszystkim podczas usuwania żylaków, żył siateczkowatych, w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej, jak również przy teleangiektazji, a więc poszerzonych żył podskórnych, które powszechnie nazywane są pajączkami. Skleroterapia niekiedy nazywana jest również ostrzykiwaniem żył, czy też obliteracją. Obecnie ten właśnie zabieg jest zdecydowanie najczęściej wykonywanym w dzisiejszej flebologii, a więc dziedzinie lekarskiej, która jest poświęcona układowi żylnemu. W naszym kraju zabieg ten przeprowadzony jest zarówno w gabinetach medycyny estetycznej, jak również w przychodniach. Leczenie następuje w seriach, a liczba zabiegów zawsze jest dostosowywana indywidualnie do danego pacjenta.

Skleroterapia i jej zalety

Bez wątpienia jedną z najważniejszych zalet skleroterapii jest jej uniwersalność, jak również mnogość jej rodzajów, które dopasowywane są indywidualnie do każdego pacjenta. Lekarze cenią ta właśnie metodę za to, że jest ona w pełni bezpieczna nawet wówczas, kiedy mamy do czynienia ze skomplikowanymi zmianami żylnymi. Pacjenci natomiast doceniają to, że podczas zabiegu nie czują bólu, cała procedura jest nieinwazyjna, a do tego zabieg trwa krótko, rekonwalescencja przebiega błyskawiczna, a koszt zabiegu jest stosunkowo niski względem efektów, jakie możemy uzyskać. Zabieg przeprowadzany jest przez specjalistę w tej dziedzinie – Michała Leśniaka. Wykonywany jest we Wrocławiu. Więcej informacji: https://www.drlesniak.pl/.

Komu skleroterapia nie pomoże?

Skleroterapia, to zabieg na który nie powinny zdecydować się osoby, które mają owrzodzenia żylne podudzi. Ponadto nawet te niewielkie pajączki, jakie znajdziemy na kostkach są wyjątkowo uciążliwe, jeżeli chodzi o leczenie, także możemy nie osiągnąć zamierzonego efektu. Zabieg ten może być przeprowadzony u kobiet karmiących piersią, u chorych na migrenę, czy też u osób, które odbyły zakrzepicę, ale jednak wówczas trzeba zachować ostrożność.