× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Zdrowie>>Naturalne suplementy diety
suplementy diety
Zdrowie

Naturalne suplementy diety

Podczas wyboru suplementów należy kierować się prostą zasadą. Im bardziej naturalne składniki się w nich znajdują, tym zdrowiej. Należy unikać wszelkich preparatów zawierających niepotrzebne wypełniacze a także produktów modyfikowanych. Zbilansowaną dietę należy wspomagać przez dodanie do niej jak najbardziej naturalnych i bogatych w substancje odżywcze produktów.

Stosowanie dodatkowej suplementacji jest konieczne z wielu względów. Przygotowywane posiłki wcale nie muszą dostarczać nam wszystkich niezbędnych minerałów, witamin i związków odżywczych. Dodatkowym obciążeniem dla naszego organizmu jest styl życia, praca, stres, używki. Braki wynikające z ich tytułu wręcz należy wypełnić. Stworzenie idealnych posiłków, które za każdym razem dostarczą wszystkiego co niezbędne może okazać się zbyt drogie lub nawet niemożliwe do wykonania ze względu na używane produkty.

Naturalne suplementy, czyli soki

Produkty, które wspomagają organizm w codziennym funkcjonowaniu to soki. Nie chodzi tutaj o zwykłe soki owocowe powstałe z koncentratu i dostępne w marketach. Mowa tu o sokach NFC, czyli produktach tłoczonych, wysikanych bezpośrednio z roślin, owoców i warzyw. Do produkcji tego typu suplementów są wybierane składniki niedostępne w marketowych sokach. Przewaga soków NFC bierze się także z zawartej w nich większej ilości błonnika i substancji odżywczych. Pasteryzacja w niskich temperaturach pomaga na stosunkowo długie przechowywanie nieotwartych soków w temperaturze pokojowej, bo jest to aż 6 miesięcy od dnia produkcji.

Sok z imbiru i cytryny

Produkt powstający z kłącza imbiru z dodatkiem wyciskanego soku z cytryny. Sok NFC jest znakomitym uzupełnieniem związków mineralnych, takich jak wapń, fosfor, żelazo i potas. Jest bogaty w witaminy, posiada w sobie dużo witaminy C, B1, B2, E, K, A oraz kwas foliowy. Imbir to bardzo wartościowa przyprawa. Pomaga zarówno w problemach z układem trawienia, jak i z układem krwionośnym. Dzięki stosowaniu go w dowolnej formie chroni przed tworzeniem się zakrzepów i zatorów w żyłach.

Co warto stosować jako codzienną suplementację?

Oprócz wcześniej wspomnianego imbiru, należy rozważyć stosowanie innych soków „nie z koncentratu”. Polecane produkty to między innymi połączenie jagód z ziołami, aloes, pokrzywa z czystkiem, dzika róża i żurawina z dodatkiem ziół. Wszystkie można znaleźć w formie świeżo wyciskanych soków NFC. Dzięki spożywaniu tych suplementów dbamy o naszą odporność. Idealne źródła witamin i minerałów, w łatwej do spożycia formie dla każdego. A przede wszystkim w pełni naturalne, co jest bardzo ważne przy wspomaganiu diety.