× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Stomatologia>>Wybielający płyn do płukania ust – jak wybrać?
wybielający płyn do płukania jamy ustnej
Stomatologia

Wybielający płyn do płukania ust – jak wybrać?

Istnieje wiele czynników decydujących o barwie zębów. Ich kolor ulega zmianie najczęściej wskutek niewłaściwej higieny oraz złych nawyków żywieniowych. Wygląd zębów można łatwo poprawić, stosując m.in. wybielający płyn do płukania ust. Jak wybrać najlepszy płyn do wybielania zębów?

Dlaczego powstają przebarwienia na zębach?

Barwa zębów w dużym stopniu jest uwarunkowana genetycznie. Wykazuje silny związek z grubością warstw tworzących zęby. Zależy również od stopnia ich mineralizacji. Naturalny wygląd zębów ulega jednak zmianie pod wpływem kilku różnych czynników. 

Najczęstszą przyczyną pojawiających się przebarwień na zębach są przyzwyczajenia żywieniowe. Częste spożywanie posiłków bogatych w składniki barwiące, zarówno pochodzenia naturalnego (np.: kolorowe owoce czy warzywa, kakao), jak i barwniki syntetyczne, może wybarwiać uzębienie. Równie niekorzystnie na kolor uśmiechu wpływa stosowanie używek, w tym palenie papierosów czy picie czerwonego wina. W celu zachowania naturalnego koloru zębów należy także ograniczyć częste picie mocnej kawy czy herbaty.

Istotnym bodźcem zewnętrznym odpowiedzialnym za przebarwienia jest niski poziom codziennej higieny jamy ustnej. Nieregularne lub nieprawidłowo wykonywane czynności pielęgnacyjne czy też używanie niskiej jakości preparatów sprawiają, że kolor zębów staje się coraz mniej estetyczny. 

Można jednak w łatwy sposób odświeżyć estetykę uśmiechu, wybierając bezpieczne i łatwo dostępne sposoby na bielsze zęby. Jednym z nich jest stosowanie specjalistycznego płynu do płukania jamy ustnej. 

Działa zdecydowanie i dba o zdrowie jamy usnej. Sprawdź wybielający płyn na https://www.sunstargum.com/pl/produkty/przebarwienia-zebow/gum-original-white-plyn-do-plukania.html 

Wybielający płyn do płukania ust – domowy sposób na bielsze zęby

Dzięki właściwie dobranym składnikom, używanie wybielającego płynu do ust pozwala na samodzielne i w pełni bezpieczne rozjaśnienie koloru zębów. Stanowi on doskonałe uzupełnienie dla codziennego szczotkowania z użyciem wybielającej pasty do mycia zębów. Jest także pomocny w utrwaleniu efektów uzyskanych poprzez zastosowanie zabiegów profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. 

wybielający płyn do płukania jamy ustnej - sunstargum.com

Wybór wysokiej jakości płynu wybielającego zęby jest ważny także z uwagi na zachowanie zdrowia uzębienia oraz kondycji tkanek przyzębia. Warto kierować się składem produktu tak, by bezpiecznie usuwał przebarwienia i skutecznie przeciwdziałał ich ponownemu powstawaniu na powierzchni zębów, tworząc powłokę ochronną. Jednocześnie powinien dbać o zdrowie całej jamy ustnej. 

Płyn do wybielania zębów to środek, który dociera do wszystkich okolic jamy ustnej, w tym także tych trudno dostępnych dla włosia szczoteczki. Omywa zatem wąskie przestrzenie międzyzębowe oraz mikroszczeliny powstałe w szkliwie. Dobrze, gdy wybielanie zębów przy zastosowaniu płynu do płukania ust odbywa się z jednoczesnym wsparciem procesu mineralizacji szkliwa. Dzięki temu zęby stają się silniejsze i zdecydowanej poprawie ulega ich wygląd. 

Warto zatem sięgnąć po płyn do wybielania zębów, który pozwoli rozjaśnić uśmiech, np. dzięki połączeniu fluoru i izomaltu. Zawartość w formule produktu tych składników pozwoli wzmocnić szkliwo oraz działa ochronnie. Dobrze, gdy stosowany środek jednocześnie dba o tkanki przyzębia, odżywiając dziąsła dzięki pro-witaminie B5, witaminie E oraz alantoinie. Korzystnie, gdy płyn do płukania ust stosowany do rozjaśniania zębów nie zawierał alkoholu.