× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Uroda>>Znajdź swój idealny krem anti-age
Znajdź swój idealny krem anti-age
Uroda

Znajdź swój idealny krem anti-age

Zmarszczki to zmartwienie wielu kobiet, które chcą je choć trochę zredukować lub opóźnić proces starzenia się. Czy wiesz, kiedy zacząć stosowanie kremów anti-age i jakich składników w nich szukać?

Procesy starzenia się zaczynają się już po 25 roku życia

Jeśli zastanawiasz się dla kogo są kremy anti age to musisz wiedzieć o tym, że można ich zacząć używać już po 25 roku życia. Dlaczego tak jest? Już w tym okresie zaczynaja się ubytki kolagenu i elastyny w skórze, a także traci ona swoją jędrność. Czy używanie kremów przeciw zmarszczkom w tym czasie, jest przesadą? Zupełnie nie, bo im wcześniej zacznie się to robić, tym skóra będzie bardziej zadbana w późniejszym wieku. Najważniejsze to wybrać takie kremy, które w swoim składzie mają składniki o udowodnionym działaniu anti-age. Znane składniki kremów anti-age to kwas hialuronowy, retinol i witamina Cg. Czy wiesz, jakie wykazują działanie na skórę? Są to substancje szeroki przebadane i uznane przed dermatologów, a stosowane w jednym kremie, mogą dać zaskakująco dobre rezultaty.

Poznaj kwas hialuronowy i retinol jako uznane składniki w kremach przeciw zmarszczkom

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w skórze, ale z wiekiem zaczynaja go ubywać. Uzupełnianie go w postaci kremów to ważny etap nawilżania i jednocześnie profilaktyki anti-age. Jako cząsteczka higroskopijna, ma niezwykłe właściwości wiązania wody i zatrzymuje ją w skórze. Dodatkowo, tworzy ochronny film w naskórku, dzięki czemu zatrzymuje wilgoć i zapobiega odparowaniu wody. Może mieć różne postacie, zarówno nisko cząsteczkową jak i wysoko cząsteczkową. Często w kremach stosuje się dwie postacie hialuronu, po to, aby działać na naskórek, jak i głęboko w skórę. Jeśli chodzi o retinol, to jest to mocny składnik aktywny, który pomaga wygładzać zmarszczki i odnawia teksturę skóry. Wspomaga on regenerację skóry. Jedna z jego postaci to pro-retinol, która jest delikatną formą witaminy A, a ma udowodnione działanie przeciwzmarszczkowe.


Co jeszcze powinien zawierać taki krem?

Warto wspomnieć również o witaminie C, która jest bardzo popularnym składnikiem takich kremów. Jedna z jej pochodnych to właśnie witamina Cg i jest to silny antyoksydant. Ma właściwości przeciwutleniające i wspomaga działanie kosmetyków z filtrami przeciwsłonecznymi. Ta postać witaminy C jest znana ze swoich właściwości rozświetlających i wyrównujących koloryt. Jeśli zmagasz się z cerą z przebarwieniami, Twoja cera jest pozbawiona blasku i matowa, to koniecznie musisz spróbować kremu z dodatkiem witaminy Cg. Krem anti-age musi mieć składniki aktywne, aby był skuteczny. Połączenie kwasu hialuronowego, retinolu i witaminy Cg to dawka mocnych składników dla skóry, które sprawią, że Twoja cera będzie gładsza, zregenerowana i rozświetlona. Aż trzy aktywne składniki wpływają codziennie na poprawę Twojej cery. Jeśli chcesz chronić skórę przed słońcem, wybierz krem, który zawiera również dodatkowo filtry UV. Ochrona przed słońcem to ważny element zapobiegania zmarszczkom, bo wpływ promieniowania słonecznego jest odpowiedzialny w 80% za oznaki starzenia się skóry.