× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Informacje i porady>>Tabletka dzień po – jak uzyskać receptę?
tabletka dzień po
Informacje i porady

Tabletka dzień po – jak uzyskać receptę?

Wokół antykoncepcji narosło wiele mitów, które sprawiają, że niektórzy obawiają się stosowania pewnych środków. Inni natomiast nie robią tego ze względów religijnych. Wśród tych środków, odnośnie których było w ostatnich latach sporo dyskusji, znajduje się między innymi tabletka dzień po. Traktowana jako antykoncepcja awaryjna używana jest inaczej niż inne środki antykoncepcyjne, ponieważ sięga się po nią już po tym jak doszło do stosunku seksualnego.

Tabletka dzień po – jak działa ta antykoncepcja

Stosowana jako antykoncepcja awaryjna tabletka dzień po ma za zadanie nie dopuścić do zapłodnienia. Inaczej niż niektórzy twierdzą nie jest to środek, który zabija zapłodnioną komórkę jajową. Jego zadaniem jest doprowadzenie do tego, by do połączenia plemnika z komórką jajową nie doszło. Tabletka działa na zasadzie ingerencji w układ hormonalny kobiety. Jej działanie to 72 godziny, jednak zakłada się, że im wcześniej tabletka zostanie przyjęta tym lepiej, ponieważ z biegiem czasu jej skuteczność maleje. Dlatego po niezabezpieczonym stosunku, albo w momencie gdy inne formy antykoncepcji zawiodły powinno się działać jak najszybciej podejmując decyzję o wykorzystaniu tego typu środka. Jak można go kupić?

Wyłącznie na receptę

W Polsce obowiązujące przepisy zakładają, że tabletki dzień po dostępne są wyłączenie na receptę. Jeśli ktoś będzie chciał skorzystać z tej formy antykoncepcji musi więc skorzystać z usług lekarza. To dość duży kłopot w sytuacji, gdy w grę wchodzi czas i trzeba reagować szybko. Dodatkowo nie wszyscy lekarze chcą wystawiać receptę na taką tabletkę. Dlatego pojawia się pytanie jak uzyskać receptę na tabletkę dzień po – jak szybko zareagować, by faktycznie dostać taką pigułkę.

Jak uzyskać receptę na tabletkę dzień po?

Z pomocą osobom, które chcą uzyskać tabletkę dzień po przychodzi serwis twoje zdrowie 24 gdzie każdy może skorzystać z możliwości uzyskania recepty na tabletkę dzień po. Wizyta u lekarza może być problemem, dlatego ten serwis proponuje możliwość umówienia wizyty online i skorzystania z usług lekarzy, którzy wystawiają recepty na tabletkę dzień po. Receptę można uzyskać w ciągu kilkunastu minut w formie elektronicznego kodu, który jest realizowany przez każdą aptekę. Dzięki wsparciu takiego serwisu, będzie można szybko uzyskać dostęp do antykoncepcji awaryjnej nawet jak wizyta u zwykłego lekarza nie będzie możliwa. To zaś sprawia, że będzie można dość sprawnie zareagować w tej sytuacji i przyjąć taką tabletkę, dzięki czemu podniesie się prawdopodobieństwo jej skuteczności.