× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Pielęgnacja skóry>>Dlaczego warto sięgać po polskie kosmetyki naturalne?
naturalne kosmetyki
Pielęgnacja skóry

Dlaczego warto sięgać po polskie kosmetyki naturalne?

Zastanawiasz się czy wybór polskich kosmetyków naturalnych to dobra decyzja? Zapoznaj się z zaletami korzystania z tego rodzaju produktów.

Sklepowe półki wręcz uginają się pod naporem różnego rodzaju kosmetyków, ale większość z nich ma bardzo nieciekawy skład, oparty na substancjach chemicznych. Trudno mówić o zdrowych i mocnych włosach, nieskazitelnej skórze, jeśli nakłada się na nią szereg szkodliwych dla organizmu zawiązków wytworzonych w laboratorium. Warto postawić na polskie kosmetyki naturalne, które ułatwiają zachowanie młodzieńczego wyglądu.

Kosmetyki naturalne sposobem na bezpieczną pielęgnację

Pielęgnacja skóry powinna być dobrze przemyślana, najlepiej zdecydować się na polskie kosmetyki naturalne, które są bezpieczne w użyciu. Nie zawierają żadnych szkodliwych substancji, które mogłyby powodować wysypki, przesuszać skórę i zatykać jej pory. Nie ma w nich żadnych związków o działaniu kancerogennym. Polskie kosmetyki naturalne są przyjazne skórze, pielęgnują ją i odżywiają.

Koniec z alergiami

Składniki zawarte w kosmetykach naturalnych bardzo rzadko powodują jakiekolwiek reakcje alergiczne i podrażnienia. Bardzo często są hypoalergiczne, nie niszczą w żaden sposób naturalnej bariery ochronnej skóry. Nie trzeba martwić się o nieprzyjemne objawy typu świąd skóry, uczucie pieczenia, zmiany skórne. Polskie kosmetyki naturalne powstają na bazie łagodnych substancji myjących, nie zawierają sztucznych konserwantów ani chemicznych substancji zapachowych.

Klucz do sukcesu tkwi w prostocie

Polskie kosmetyki naturalne mają prosty i przejrzysty skład. Bardzo często w jednym preparacie znajduje się tylko do pięciu składników – tyle wystarczy do tego, aby uzyskać pożądane efekty. Skóra i włosy potrzebują dobrej jakości substancji roślinnych, łącznie z olejami, ekstraktami, olejkami eterycznymi, humektanami, glinkami, proteinami.

Kosmetyki naturalne a środowisko naturalne i zwierzęta

Większość kosmetyków naturalnych składa się w stu procentach ze składników roślinnych. Do niektórych dodaje się produkty pochodzenia zwierzęcego typu wosk, pyłek kwiatowy, mleko. Przy produkcji tego typu kosmetyków sięga się po surowce wtórne, nadające się do recyclingu. Są one pozyskiwane w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego, nie testuje się ich na zwierzętach. Rośliny uprawiane są w sposób ekologiczny, bez użycia chemicznych środków ochrony roślin.

Uniwersalność i skuteczność

Kosmetyki naturalne są uniwersalne, może je stosować dosłownie każdy, nawet dzieci, w tym niemowlęta. Nadają się do pielęgnacji całego ciała – włosów, skóry, miejsc intymnych, cery, paznokci, stóp itd. Kosmetyki naturalne obfitują w aktywne substancje roślinne, przez co można w ich przypadku mówić o wysokiej skuteczności działania. Nawilżają skórę i włosy, regenerują, odżywiają, wzmacniają, chronią przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.