× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Pielęgnacja skóry>>Przygotuj się na wiosnę
wiosna
Pielęgnacja skóryZdrowie

Przygotuj się na wiosnę

Wraz z końcem marca powitamy wiosnę, chociaż aura za oknem może na to nie wskazywać, to warto już teraz przygotować się na jej nadejście. Dzięki kilku sprawdzonym metodom, nową porę roku przywitasz z energią. Jakie działania warto podjąć już teraz, by cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem?

Dieta bogata w składniki odżywcze

Zima jest okresem, w którym na duże ilości świeżych warzyw nie możemy liczyć. Warto sięgać po te produkty, które mają mnóstwo witamin i mikroelementów. Z owoców warto przygotować do pracy pełnowartościowe smoothie – idealnie sprawdzi się na drugie śniadanie. Dzięki nim możesz z powodzeniem zaspokoić głód niskokaloryczną przekąską, dostarczając mnóstwa witamin. Stawiaj również na rozgrzewające zupy – są źródłem wielu mikroelementów i potrafią skutecznie ogrzać nas po przyjściu z zewnątrz. Jeżeli nie możesz znaleźć świeżych produktów, na obiad warto przygotować posiłek z warzyw mrożonych. Zwracaj jednak uwagę na skład opakowania – do wielu popularnych mieszanek dodaje się duże ilości soli i cukru, co nie jest zdrowym rozwiązaniem.

Relaks, który ukoi zmysły

Zimą spędzamy więcej czasu w domu ze względu na pogodę i stosunkowo krótki dzień. Warto poświecić chwilę w ciągu doby i spędzić ją zupełnie samotnie. Odnajdź swój własny sposób na relaks. Odprężenie po ciężkim dniu przyniesie ciepła kąpiel w towarzystwie aromatycznych olejków. Marka Tisserand ma w swojej ofercie wiele ciekawych produktów, które ukoją zmysły. Olejki możesz dodać do kąpieli lub specjalnego kominka. Aromaty działają terapeutycznie i poprawiają jakość naszego zdrowia. Znajdziesz zarówno popularne zapachy, jak i te nieoczywiste. Jeżeli jesteś zabiegany i masz mnóstwo obowiązków to z aromaterapii możesz korzystać również podczas pracy zdalnej czy codziennego sprzątania w domu. Warto stawiać na naturalne produkty, które pozytywnie wpłyną na Twoje samopoczucie. 

Suplementy – dla kompleksowego wsparcia

Pamiętaj też o regularnym wykonaniu badań krwi. Jeżeli cierpisz na niedobory to warto wprowadzić suplementy diety, które pomogą poprawić wyniki. Formy podania mogą być różne – najpopularniejsze są tabletki, ale nie zawsze pamiętamy, by je przyjąć lub sprawia nam to trudności. Warto postawić na suplementy BetterYou. To innowacyjne witaminy zamknięte w niewielkim pojemniku z atomizerem. Naturalne i skuteczne produkty wystarczy spryskać wewnątrz policzka, a dobroczynne składniki przenikną do krwi. W ten sposób szybko i trwale poprawisz stan swojego zdrowia. 

Zadbaj o swoje zdrowie zanim na drzewach pojawią się pierwsze zielone pąki. Zapewnij sobie odpowiednią dawkę odpoczynku, a nową porę roku powitasz z pełną energią. Warto także zadbać o aktywność fizyczną. Chodź na spacery lub trenuj w domu na macie. Jeżeli chcesz połączyć ruch z odprężeniem to postaw na treningi jogi albo medytację. Bardziej aktywnym spodoba się tabata lub ćwiczenia z gumami. Wybierz ulubione zajęcie i powitaj wiosnę w pełni sił.