× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Informacje i porady>>Sprawdzone sposoby na smukłe nogi
smukłe nogi
Informacje i porady

Sprawdzone sposoby na smukłe nogi

Każda kobieta marzy o pięknych, zgrabnych nogach. W tym przypadku to genetyka odgrywa pierwsze skrzypce – niektórzy muszą pracować ciężej, inni mniej, żeby osiągnąć podobne rezultaty. Jeśli chcesz nieco przyspieszyć ten proces, skorzystaj z trzech prostych, a zarazem podstawowych zasad, które wyszczuplą, a także skutecznie ujędrnią Twoje nogi. Nie ma na co czekać! Lato zbliża się wielkimi krokami.

Przede wszystkim zdrowa dieta

Tak naprawdę nie istnieje konkretna dieta, która pozwala zrzucić nadmiar tkanki tłuszczowej jedynie z nóg. Zdrowe odżywianie jest jednak ważne i przyczyni się do zrzucenia zbędnych kilogramów z całego ciała, jednocześnie wyszczuplając nogi. Jakich zasad należy się trzymać? Najważniejszy jest ujemny bilans kaloryczny, przestrzeganie go wymaga samozaparcia i dyscypliny. Dokładne ważenie produktów, czy określanie kaloryczności poszczególnych dań jest czasochłonne, jednak jedynie na początku. Przy odrobinie wprawy wystarczy odpowiednia aplikacja i zaledwie kilka minut dziennie, by idealnie określać liczbę kalorii codziennych posiłków.

Jeśli nie potrafisz odnaleźć się w liczeniu kalorii, zastosuj kilka zasad, które pozwolą Ci stworzyć ujemny bilans samoistnie. To przede wszystkim unikanie słodyczy, fast-foodów, tłuszczy i wszelkiej wysoko przetworzonej żywności. Staraj się wybierać produkty o ograniczonym składzie, wprowadzić do swojej diety dużą ilość warzyw i owoców, a także nabiału w postaci chudego mięsa i serów oraz jaj.

Sport ma znaczenie

Jeśli chcesz wymodelować i ujędrnić nogi – dobór odpowiednich aktywności do podstawa. Nieoceniony wpływ ma pływanie oraz ćwiczenia rozciągające, a także wszystkie te, które aktywują nogi do pracy, czyli wykroki, przysiady czy nożyce. Nie zapominaj też o cardio – w tej roli idealnie sprawdzi się bieganie, skakanie na skakance oraz jazda na rowerze. Warto wybrać sport, który daje Ci dużo radości i sprawia, że przyjemnie spędzisz czas, w ten sposób z niego nie zrezygnujesz. Dużą popularnością cieszą się także hulajnogi oraz jazda na rolkach – nieoceniony jest jej dobroczynny wpływ na wygląd nóg, ale nie tylko. Rolki pomagają uzyskać mocne i piękne mięśnie ud oraz pośladków, a także wyrzeźbione mięśnie brzucha, łydek i górnych partii rąk.

Działanie zabiegów pielęgnacyjnych

Jeśli borykasz się z problemami związanym z zaburzeniami limfatycznymi to wypróbuj kosmetyki drenujące z wyciągami roślinnymi z kawy, kasztanowca, winorośli czy arniki górskiej. Zadbaj też o regularne nawilżanie skóry balsamami do ciała. Nie zapominaj również o peelingach, a do codziennej pielęgnacji wprowadź szczotkowanie na sucho lub masaż bańką chińską – to skuteczne sposoby na pozbycie się cellulitu. Dzięki tym prostym zasadom Twoje nogi będą w nienagannej kondycji każdego lata.