× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Home>>Informacje i porady>>Wyprawka – jak przygotować się na przyjazd mamy i dziecka ze szpitala?
mama i noworodek
Informacje i porady

Wyprawka – jak przygotować się na przyjazd mamy i dziecka ze szpitala?

Z narodzinami dziecka wiąże się wiele spraw. Ciąża, regularne badania i kontrole – czas upływa bardzo szybko i zanim się obejrzysz okazuje się, że poród tuż tuż, a Ty dopiero teraz w pośpiechu zaczynasz kompletować i pakować wyprawkę dla noworodka.

No właśnie, tylko czy zabierzesz wszystko?

Czego możesz się spodziewać po urodzeniu dziecka?

Udało się, urodziłaś! Uff, wydawać by się mogło, że teraz odpoczniesz. Nic bardziej mylnego. Zmęczone porodem dziecko zje, pójdzie spać i nagle okazuje się, że ma zaparciaTo prawdziwy koszmar, bo widzisz jak Twój maluch się męczy, a tak naprawdę niewiele możesz ‘zrobić żeby mu pomóc. Dodatkowo okazuje się, że Twoja wyprawka dla noworodka nie jest do końca skompletowana.

Jakie akcesoria warto ze sobą zabrać do szpitala?

Tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie, bo ile kobiet, to tyle samo pojawia się pomysłów. Dodatkowo – szczególnie przy pierwszym dziecku – sugerujesz się radami Twoich rodziców, wujków, rodzeństwa. Przecież oni muszą wiedzieć, bo mają to za sobą. W efekcie masz mętlik w głowie.

Rożek, albo kocyk w które zostanie zawinięty bobas po narodzeniu, szybko może stać się jego przyjacielem. Daje poczucie ciepła i bezpieczeństwa.

Następną rzeczą bez jakiej nie możesz iść do szpitala są pieluchy. Niby banał, ale nie każdy o nim pamięta. Wyprawka dla noworodka być dobrze przemyślana.

Warto rozejrzeć się za akcesoriami dostępnymi w sklepie https://zuczek-zabawki.pl/kategoria-produktu/akcesoria-dla-dzieci/akcesoria-dla-mamy-i-dziecka-wyprawka-dla-noworodka-i-niemowlaka/. Znajdziesz tam szeroki wybór ciekawych i potrzebnych akcesoriów.

Co musisz mieć w domu?

Często na stronach internetowych szpitali można znaleźć całe listy potrzebnych rzeczy. Każdy z nich zapewnia bowiem inny zestaw. Na pewno weź kilka pajacyków i body, które chyba są najprostsze w „obsłudze”. Dodatkowo czapeczkę, którą założysz po kąpieli, grzebień, czy też maść na odparzenia.

Absolutna konieczność to fotelik samochodowy w którym przetransportujesz swoją pociechę do domu. Złóż wcześniej łóżeczko i dobierz materac odpowiedniej twardości, chociaż na początku dziecko może nie chcieć samo spać. Dobrze jest mieć przewijak, który ułatwi wykonywanie czynności pielęgnacyjnych przy maluchu. Przyda Ci się też wanienka i rogal, albo poduszka do karmienia.

Zamierzasz karmić piersią? Świetnie. Niezastąpiony będzie laktator, najlepiej elektroniczny, który pomoże Ci odciągnąć mleko do butelki. Uwierz, ułatwi Ci to podróżowanie samochodem i spacery. Tak skompletowana wyprawka dla noworodka powinna wystarczyć na początek. 

Rozejrzyj się też za tak zwanym misiem szumisiem, który uratował już niejedną noc zmęczonym rodzicom.